David Všetečka s Ladislavem Slížkem na střídavý start

P l z e ň - Plzeň má pro nadcházející závěrečnou část sezóny zajištěné dva hokejisty na střídavý start - píseckého obránce Davida Všetečku a berounského útočníka Ladislava Slížka. "V úvahu připadá spíše Všetečka, ve čtvrtek by se měl objevit v Plzni na tréninku. O tom, jak bude pokračovat, rozhodnou trenéři," uvedl generální manažer klubu Pavel Setikovský. David Všetečka již strávil v Plzni letní přípravu, ovšem nakonec se na vlastní žádost vrátil do Písku. "Nemyslím si, že bych tu tehdy dostal šanci," uvedl v sobotu elitní písecký obránce.

Urostlý bek nastupuje v Písku v první přesilovkové formaci a je stěžejní postavou písecké obrany, která v posledních deseti zápasech inkasovala pouhých jedenáct gólů. "Daří se nám tady a chtěli bychom to dotáhnout do play-off. Po skončení sezóny v Písku bych měl odejít do Plzně a být k dispozici Keramice. Je otázkou, nakolik mě budou chtít využít," uvedl po sobotním vítězství nad Hvězdou Brno řízný bek. Sám se na debaklu svého Brna podílel brankou a dvěma nahrávkami.

Útočník Berouna Ladislav Slížek už v minulosti odehrál jeden zápas za Keramiku. Bylo to v bronzové sezóně 1998/99, kdy si v Berouně udržoval po celou sezónu průměr lepší než bod na zápas. V extralize v letech 1993-97 nastupoval za Slavii Praha. Při angažmá v dánském Esbjergu v ročníku 2000/01 byl nejlepším střelce dánské Codan Ligy. Loni hrál druhou švédskou ligu Allsvenskan za IK Nyköpings NH 90. V bojích o postup do Elitserien však s týmem neuspěl. Letos před začátkem sezóny neuspěl na zkoušce v extraligovém Zlíně a hraje nyní za Berounské Medvědy. "Jeho start za Plzeň v letošní sezóně však není příliš pravděpodobný, protože útočníků máme dost. Větší šanci na start má David Všetečka," zhodnotil šance obou hokejistů Pavel Setikovský.