Milan Vobořil si zahraje proti svým

P l z e ň - Keramika Plzeň se představí poprvé po reprezentační přestávce v 1. kole Tipsport cupu v úterý od 18 hodin v prvoligové Kadani. Proti svým nedávným spoluhráčům nastoupí obránce Milan Vobořil, kterého těsně před vypršením přestupního termínu poslalo vední klubu dohrát sezónu do Kadaně, kde v loňské sezóně působil.

Tehdejší trenér Otakar Vejvoda se o Vobořilovi vyjadřoval v superlativech, jeho návratu se však nedočkal, byl totiž odvolán. I z toho důvodu, že kadaňská obrana v první polovině sezóny nepůsobila vůbec jistě. V Kadani působí i další bývalý hráč Plzně Jaroslav Kreuzmann, který v královském městě ještě v loňské sezóně vykonával funkci kapitána. V Plzni proslul hlavně jako autor slavné neuznané branky z finálové série Škoda Plzeň - Dukla Trenčín v sezóně 1991/92, kterou tehdy neuznal rozhodčí Lípa kvůli vhození druhého puku na led. V době výluky NHL v sezóně 1994/95 nastupoval v řadě s bratry Strakovými a v nezapomenutelném zápase proti Kladnu úplně vymazal Jaromíra Jágra. Před totálně vyprodanou halou Kladno s Jágrem v sestavě poprvé prohrálo a Jágr zůstal bez jediného bodu do kanadského bodování. V Plzni působil v letech 1997-99 i obránce Ondřej Kříž, který se proslavil zase tím, že první extraligový gól dal hned ve svém premiérovém zápase. Z Plzně mířily jeho kroky na Kladno, odkud byl v průběhu letošní sezóny uvolněn do Kadaně. Plzeňskými mládežnickými kategoriemi prošel Martin Klaus, který se postupně vypracoval v jednoho z klíčových obránců SK Kadaň.

V plzeňské sestavě se poprvé po návratu z Liberce představí obránce Jiří Hanzlík, který by měl nastoupit vedle Ivana Vlčka, který ho před jedenácti lety zaučoval do tajů československé ligy... Šanci dostane i kapitán české reprezentace do dvaceti let Jakub Koreis, který nahradí nemocného Ľubomíra Hurtaje.

Plzeň se před začátkem letošní sezóny už s Kadaní v přípravě jednou střetla. Tehdy v dopoledním utkání uhrála Kadaň v Plzni díky výbornému závěru remízu 4:4. Nerad na zápas vzpomíná obránce David Mazanec, který se tehdy zranil a přišel o část sezóny.

Kadani patří v první lize v současné době 11. příčka. Velkým problémem mužstva je gólman. Vůbec se nedařilo zkušenému Martinu Chladovi, v poslední době dostává příležitost Kamil Damašek. Kadaň letos po velkých problémech na začátku vyměnila půlku mužstva, k nejlepším hráčům týmu patří kapitán Miloš Kajer a Martin Klaus. Loňský postup do play-off však již tým nezopakuje. Není bez zajímavosti, že loňské play-off si Kadaň vybojovala až v poslední kole, v předchozích dvou letech postup do play-off naopak Severočeši v posledním kole ztratili. Mužstvo nyní vedou manažer Alois Chlustina a Miroslav Novák. Ti vystřídali Otakara Vejvodu st. a pomohli mužstvu vyhnout se barážovým vodám.

Sestava Kadaně v posledním zápase v Opavě:
Damašek - Jelínek, Poznik, Klaus, Vobořil, Kříž, Svoboda, Hošek, Hlavatý - Derfler, Kreuzmann, Kaše - Polanský, Kuchler, Kajer - Podstavek, Kašík, Čachotský - Slavík