Preview 14. kolo

Plzeň otevře druhou čtvrtinu základní části domácím duelem se Spartou!

Plzeň – Základní část Tipsport extraligy se přehoupne do své druhé čtvrtiny, indiáni další porci třinácti zápasů načnou opět proti pražské Spartě.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC SPARTA PRAHA

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
27. října 2019
14. kolo Tipsport extraligy

V předloňské sezóně byl první duel velmi vyrovnaný, přesto po výsledku 4:3 slavili zisk všech bodů Západočeši. Odveta v Praze také patřila indiánům, ti zvítězili 2:0 a pomyslný hattrick dokonali při skóre 3:1. S povedeným ročníkem se rozloučili vítězstvím 4:2 v našem hlavním městě. Plzeň tak brala všech dvanáct bodů! První duel sezóny 2018/19 byl ve znamení pražského vzdoru, když Sparta na západě Čech urvala dva body v prodloužení. Po Štědrém večeru se již indiáni nedali a ochránili své prérie při skóre 5:2. V roce 2019 začali lépe modrobílí, kteří Prahu dobyli v nájezdech, ztratili ovšem třígólové vedení. V posledním měření sil naopak modrobílí prohrávali (0:2 a 3:2), přesto brankami v závěru otočili na konečných 4:3. První zápas sezóny 2019/20 byl reklamou na hokej. Oba celky ztratily dvoubrankové vedení, Sparta dokonce třígólové, nakonec vše v prodloužení rozsekli Pražané. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Pražané loňskou základní část zakončili na desátém místě a letos jsou ambice mnohem vyšší. A zatím se je daří plnit. Úvod extraligy sice byl ve znamení porážek, následovala ovšem série osmi vítězství, která mužstvo katapultovala na dostřel vrcholu průběžné tabulky. Naposledy se musela před svými fanoušky sklonit i bez vstřelené branky Olomouc.

Tým táhne především Michal Řepík, který již nasázel pět branek a přidal osm asistencí. Na paty mu šlape Miroslav Forman (5+6) a Andrej Kudrna (7+4). Mezi třemi tyčemi dostává o trochu více prostoru Matěj Machovský před Jakubem Sedláčkem, oba se ale vyšvihli přes 92 procent úspěšnosti zákroků.

Jako tým mají hráči z našeho hlavního města po Plzni a Karlových Varech třetí nejlepší přesilové hry, podobně je na tom i hra v oslabení. Suma posbíraných trestných minut je pátá, naopak prakticky na samotném chvostu se Sparta pohybuje v celkovém počtu rozdaných hitů a zblokovaných střel. Průměrná domácí návštěvnost přes 8000 fanoušků je pak v extralize nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

HC Olomouc 0
HC Sparta Praha 4
(0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Tomášek (Buchtele), 28. Tomášek, 33. Řepík (Tomášek, Smejkal), 49. Sukeľ (Kudrna).
HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Ďaloga, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Dočekal, V. Růžička, Rousek – Buchtele, Pech (A), Forman.

HC Škoda Plzeň 6
HC Oceláři Třinec 1
(3:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Eberle (Straka, Kodýtek), 12. Eberle (Kodýtek, T. Voráček), 18. Eberle (Kodýtek), 51. Rob (Gulaš, Moravčík), 51. Gulaš, 54. Gulaš (Mertl) – 25. Marcinko (Hrňa).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, L. Kaňák, T. Voráček – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) – Vracovský, Kracík, R. Vlach – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Rob, Kolda, Kantner.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont