Ohlasy 52. kolo

Teď začíná úplně jiná soutěž. Náš výkon v play-off bude stoprocentní, hlásí Bohumil Jank

V poslední extraligovém kole v základní části se indiáni vydali na led úřadujícího mistra z Třince. Kvůli prohře 0:3 přišli indiáni o lepší pozici pro vyřazovací boje, tabulkou nakonec spadli na páté místo, takže je v play-off čeká Mladá Boleslav. Celkovou situaci okomentovali Bohumil Jank a Jan Eberle.

Konečné skóre z ledu Ocelářů vypadá jednoznačně, ale Jan Eberle se domnívá, že průběh zápasu tak jasný nebyl: „Určitě jsme měli šanci zabodovat, nemyslím, že by to bylo úplně jednoznačné. Nám se bohužel nepodařilo překonat gólmana Štěpánka, selhali jsme v koncovce. Ale myslím si, že to dnes v Třinci bylo vyrovnané utkání, do poslední chvíle se hrálo o body. Nakonec tedy začínáme play-off venku, ale je to jen o nás, musíme se na to dobře připravit.“

Krátce po utkání Škodovky se čekalo na konečné skóre z Prahy. Sparta nakonec přetlačila Olomouc 3:2 po nájezdech, poskočila tak na třetí místo v tabulce. Čtvrtá skončila Mladá Boleslav a pátá Plzeň. „My si samozřejmě soupeře nemůžeme vybírat, myslím si, že to bude pikantní série, plná bruslení. Těšíme se na to,“ hlásí před zápasy proti Bruslařům Bohumil Jank. K němu se přidává i Eberle: „Mladá Boleslav je určitě dobrý tým, ale my chceme jít co nejdál. Všechny týmy, které nám hrozily, byly kvalitní, takže my stejně musíme porazit každého, abych šli dál.“

Kvůli sérii nepříznivých výsledků z poslední doby si Západočeši přáli zahájit sérii v LOGSPEED CZ Aréně. „Chtěli jsme začínat doma, protože tam jsme opravdu silní. Bohužel to nevyšlo, ale teď už s tím nic neuděláme, musíme se s poprat, bojovat a urvat tam aspoň jeden zápas,“ hlásí obránce Jank.

Aby se zlomily prohry z venkovních kluzišť v nejdůležitější fázi sezóny, bude zapotřebí, aby se indiáni v klidu drželi vlastního herního sytému. „Musíme se soustředit na naši hru. Připravíme se samozřejmě i na soupeře, ale chceme, aby to bylo hlavně o nás. V kabině sebevědomí určitě je,“ prozrazuje zkušený Jan Eberle. „Teď začíná úplně jiná soutěž. Co bylo, to bylo, všechno jde teď od začátku. Musíme se na to soustředit, náš výkon v play-off bude určitě stoprocentní,“ slibuje Bohumil Jank.

S Bruslaři Škodovka v základní extraligové části třikrát prohrála. Teď se ale všechno maže a jede se od začátku. „Na Boleslav se připravíme detailně, aby nás u nich nic nepřekvapilo. My venku tolik neproměňujeme šance, které si vytvoříme. Doma si jich vytvoříme víc, ženou nás navíc fanoušci. Ale venku je to hroší, v tom je ten kámen úrazu,“ uvědomuje si Jank.