Ohlasy 26. kolo

Olomouc urputně bránila a jen čekala na naše chyby, říká Dominik Frodl

I druhé utkání s Olomoucí v této sezóně muselo do prodloužení. V prvním případě se radovali indiáni, dnes na západě Čech se účty srovnaly. Celý zápas byl v pozoru brankář Dominik Frodl, který už před zápasem předvídal, že moc práce mít nebude.

Dnešní utkání nebylo moc bohaté na šance a krásy také příliš nepobralo. Jak samotný duel viděl z brankoviště gólman plzeňských indiánů? "Zápas se mi hodnotí špatně, měli jsme dát Olomouci více než jeden gól a nevymlouvat se pak na to, že nám v závěru nešťastnou brankou srovnali a prodloužení už je vabank. Klasický zápas s Olomoucí. Oni urputně bránili, nepouštěli nás moc do vyložených šancí. Od nás to byly spíše závary, střely od modré a dorážky. Že bychom dnes ujeli dva na jednoho, to v zápase nebylo," říká Dominik Frodl. 

Zápasy s Morou mají vždy dva průběhy, buď je utkání hodně vyrovnané nebo Plzeň naděluje. Dnes nastal první případ, hosté poctivě bránili a Škodovka útočila do plné obrany. "V těchto zápasech je důležité dát brzy gól, protože dneska na nich bylo vidět, že přijeli uhrát remízu 0:0 a doufat, že se jim povede brejk a rozhodnou. Samozřejmě tyhle duely jsou o nasazení a bojovnosti a přesně na nich nám chybí fanoušci, aby nás hnali pořád dopředu," hlásí plzeňský maskovaný muž. 

Plzeňanům dnes moc nevycházeli ani početní výhody, hned třikrát hosté putovali za katr v první třetině, přesto se síť za Lukášem nerozvlnila. Olomouc byla v úvodní periodě prakticky bezzubá. Stejný obraz hry pokračoval i ve druhém dějství, proto nebylo velkým překvapením, že i po čtyřiceti minutách hry svítil na kostce bezbrankový stav. "V první třetině oni neměli prakticky nic, až ve druhé začali trošku kousat, protože přesně čekali na naše chyby, aby mohli rychle do protiútoků," hlásí plzeňský oblíbenec v bráně.

Až v osmé minutě třetí třetiny šla Plzeň zásluhou Milana Gulaše do vedení a Olomouc záhy musela začít hrát. "V poslední dvacetiminutovce to bylo umocněný, že jsme šli do vedení a oni museli dát gól. Před zápasem jsem počítal, že nebudu mít hodně práce, spíš se soustředit na každou ránu, abych ji chytil." Kohouti se nakonec tíženého srovnání skóre dočkali pět minut před koncem zásluhou Koloucha. "Člověk reaguje na první střelu a když další hráč puk tečuje do protipohybu, tak s tím brankář těžko může něco udělat. Při této brance byla ta teč nečekaná, hráč držel hokejku sotva v jedné ruce. Takové góly bohužel padají," nezastírá smutek Frodl.

Zápas nakonec musel do prodloužení, stejně jak v prvním utkání, které se hrálo na Moravě. Dají se tyto dva zápasy v nastaveném čase nějak porovnat? "To se moc nedá srovnávat. Ono také záleží, kdo se dostane k puku, soupeř pak následně také nemusí mít minutu kotouč na holi. Prodloužení je většinou o nějaké chybě, která přišla u nás. Oni vyšťourali puk za bránou, od tyče se to posléze odrazilo k Valskému před prázdnou bránu. Nicméně prodloužení bych neřešil, zakopaný pes u nás byl dneska v těch šedesáti minutách, tam jsme měli dát více než jeden gól," říká na závěr Dominik Frodl.