Podpis smlouvy Jakub Kindl

HC Škoda Plzeň podepsal smlouvu s obráncem Kindlem

HC Škoda Plzeň podepsal jednoletou smlouvu s obráncem Jakubem Kindlem, který se k A mužstvu připojil se startem přípravy na ledě.

„Chtěli jsme vidět, jak na tom Kuba bude kondičně po jednoleté pauze od hokeje. Všechny testy s přehledem splnil," uvádí k podpisu smlouvy sportovní manažer Tomáš Vlasák. „Bude to u něj jen o tom, aby se dostal do herní praxe a pohody. Jsme přesvědčeni, že kabinu máme zdravou, takže si o každém hráči zjišťujeme i jeho charakterové vlastnosti. A Kubu známe a víme, že mužstvo si vyloženě přeje, aby u nás působil."

Jakub Kindl

Čtyřiatřicetiletý obránce je šumperským rodákem, z tohoto města se v mládežnickém věku přesunul do mužstva z Pardubic. Právě v dresu Východočechů v sezóně 2002/03 poprvé naskočil do extraligy. V juniorském věku pak Jakub Kindl před ročníkem 2004/05 zamířil do zámořské soutěže Ontario Hockey League. Zde působil tři sezóny v mužstvu Kitchener Rangers. V roce 2005 byl Kindl draftován organizací Detroit Red Wings, tradičním klubem NHL, v prvním kole jako 19. hráč v pořadí.

Po sezónách v OHL se Kindl přesunul do AHL, kde v mužstvu Grand Rapids Griffins, farmářském týmu Detroitu, bojoval o povolání do celku v NHL. To se českému bekovi povedlo poprvé v ročníku 2009/10, když za Red Wings odehrál v nejslavnější lize světa 3 zápasy. V dalších sezónách si již Jakub Kindl vybudovával v mužstvu Detroitu větší pozici a získával i vyšší počet zápasů v NHL. V ročníku 2012/13, když sezónu v zámoří na několik měsíců zastavila stávka, se Kindl představil v dresu extraligových Pardubic. Poté se opět vrátil do Detroitu, v sezóně 2015/16 pak poprvé v NHL změnil dres, to se stal hráčem Floridy Panthers. Zde a ve farmářském mužstvu Panthers v AHL působil Jakub Kindl ve dvou sezónách. V NHL odehrál zkušený obránce celkem 351 zápasů a připsal si 79 kanadských bodů (17+62).

V ročnících 2017/18 a 18/19 se stal Jakub Kindl důležitou postavou defenzivy HC Škoda Plzeň. S indiány v obou zmíněných sezónách vybojoval bronzové medaile, získal jeden Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části a s týmem prošel až do semifinále mezinárodní Champions Hockey League. Jakub Kindl odehrál v extralize za Plzeň zatím 63 duelů, získal v nich 17 bodů (4+13), dalších 8 utkání zapsal v Lize mistrů, bral 2 body (1+1). Pro sezónu 2019/20 zvolil Kindl změnu, když se ze západu Čech přesunul do DEL, nejvyšší německé hokejové soutěže. Zde nastupoval v dresu mužstva Kölner Haie. V uplynulém ročníku obránce za žádný klub nenastoupil.

Jakub Kindl se v mládežnickém věku představil na několika světových šampionátech. Kindl startoval na těchto turnajích v kategoriích do 16, 17, 18 i 20 let. V roce 2014 byl bek součástí seniorského národního týmu na mistrovství světa v Minsku.