David Kvasnička

Obránce David Kvasnička má vyřízené střídavé starty do pražské Slavie

Dvaadvacetiletý bek David Kvasnička má nově vyřízené střídavé starty do celku HC Slavia Praha. Plzeňský odchovanec se doposud objevil v první lize jen jako junior v Litoměřicích a před více jak rokem na tři zápasy v Havířově. V extralize zase pouze v dresu mateřského klubu a Vítkovic

Mladý bek je rodákem z Rokycan, v plzeňském klubu prošel všemi mládežnickými celky. Extraligovou premiéru si připsal v dresu Škody coby šestnáctiletý v únoru roku 2016 na ledě Mladé Boleslavi. Od sezóny 2016/17 nastupoval David Kvasnička v A týmu Plzně pravidelněji, stále si však připisoval starty také za týmy dorostu a juniorů.

V následujících ročnících nastupoval jak za mužstvo indiánů, tak v týmech Litoměřic či Klatov, kde sbíral cenné zkušenosti. Pro sezónu 2019/20 poprvé změnil extraligové angažmá, když z Plzně zamířil do Vítkovic. Kromě ostravského celku nastupoval v uplynulém ročníku také za prvoligový Havířov. Kvasnička v Tipsport extralize odehrál před sezónou 2020/21 dohromady 109 zápasů – z toho 73 za Plzeň – a připsal si celkem 12 kanadských bodů (2+10). Za indiány nastoupil rovněž do 11 duelů v Champions Hockey League.

Po svém návratu v "covidové" sezóně stihl šestatřiceti utkání s bilancí šesti bodů (2+4), v pro obránce důležité statistice +/- byl na +11.

David Kvasnička byl pravidelným mládežnickým reprezentantem České republiky. V letech 2016 a 2017 se zúčastnil světových šampionátů hráčů do 18 let, startoval také na mistrovstvích světa hráčů do 20 let, a to v letech 2017 a 2019.