Příchod Ondřej Matýs

HC Škoda Plzeň vítá první posilu do útoku. Na západ Čech míří Ondřej Matýs

HC Škoda Plzeň podepsal jednoroční smlouvu s následnou opcí s mladým útočníkem Ondřejem Matýsem, který přichází z pardubického Dynama. Je tak první posilou do útoku, kterou indiáni představují v prvním květnovém týdnu.

„Ondřej měl těžkou situaci ve jmény nabitém kádru Pardubic, kde se do sestavy nakonec nevešel. V mých očích je vynikajícím hokejistou, jen to musí prokázat. Jedná se o velkého a šikovného hráče, který má svou budoucnost před sebou,“ uvádí k podpisu smlouvy Martin Straka. „Věříme, že bude mít extra motivaci své kvality u nás prokázat a dokázat všem, že na to má. A my mu k tomu šanci dáme.“

„Hráči v mém věku dostávají v Plzni hodně prostoru, což byl jeden z hlavních faktorů, proč jsem se takto rozhodl. Plzeň je samozřejmě také velmi hezké město. Oslovil mě i plzeňský styl hokeje, který je rychlý, dravý a bruslivý,“ uvádí ke svému příchodu do modrobílé organizace Ondřej Matýs, který zveřejníme v odpoledních hodinách.


Ondřej Matýs

23letý Matýs je odchovancem pardubického hokeje a v extralize ještě nenosil jiný dres. Uplynulou sezónu strávil převážně v Chance lize jako výpomoc B týmu Dynama. V naší nejvyšší soutěži debutoval v ročníku 2018/19 ještě v juniorském věku a zkušenosti sbíral i v těžké disciplíně – v baráži o udržení příslušnosti mezi tuzemskou elitou. V následujících sezónách vždy rozdělil své služby mezi extraligové Pardubice a prvoligové týmy buď Prostějova, Jihlavy či Kadaně a Vrchlabí.

Celkově v naší nejvyšší soutěži odehrál 85 utkání, v nich si připsal pět branek a deset asistencí. V první lize pak 162 duelů s 47 brankami a stejným počtem gólových nahrávek.

Info: k 1.5.2023

Foto: HC Dynamo Pardubice

Zdroj záběrů: Youtube