Příchod Jansa a Malák

Podpis dvou perspektivních mladíků. Do HC Škoda Plzeň přichází Filip Jansa a Daniel Malák

HC Škoda Plzeň hlásí dva podpisy mladých a perspektivních hráčů. Domů se z Prostějova vrací obránce Daniel Malák a na západ Čech také míří útočník Filip Jansa. Oba podepsali jednoleté smlouvy s následnou opcí. Situace ohledně Jana Slaniny, o které podrobněji informoval Deník Sport, je stále v řešení.

„Dan Malák je naším odchovancem a kapitánem loňského týmu juniorů, který vyhrál mistrovský titul. Obehrál se rok v Prostějově a my věříme, že má v sobě velký potenciál,“ uvádí k podpisu smlouvy Martin Straka. „Sledovali jsme jeho progres a zaslouží si u nás dostat šanci. Ukázal, že na to má.“

„Filipa jsme sledovali v již zmiňovaném juniorském finále a byl nejlepším hráčem Liberce. Stejně jako Dan, i on odehrál v Prostějově první kompletní rok mezi muži a vyhrál se. Navíc udělal přes třicet kanadských bodů,“ pokračuje Martin Straka komentářem k Filipu Jansovi. „Věříme, že bude pro tým posilou a že do mančaftu přinese mládí a dravost.“

„Strávený rok v Prostějově mi dal hodně zkušeností, jak v osobním, tak především v tom hokejovém životě. Sezóna byla navíc z mého pohledu úspěšná,“ říká Daniel Malák v rozhovoru, jehož kompletní znění přineseme dnes odpoledne. „Protože nepůjdu v Plzni do přípravy poprvé, mám představu, co mě čeká. Rozhodně se budu snažit udělat co největší progres a nejlépe se připravit na sezónu. Mým osobním cílem je dostat se mezi sedm nejlepších beků, hrát svoji hru a ukázat vedení, že se ve mně nespletli,“ dodává.

„Měl jsem několik nabídek a ta plzeňská mi dávala největší smysl. Navíc v Prostějově se mnou bylo několik kluků z Plzně a slyšel jsem, že prostředí i zázemí je zde fantastické. Velmi se těším, až vše vypukne,“ hlásí 20letý Filip Jansa, jehož první rozhovor v modrobílém přineseme také dnes v podvečerních hodinách.

Filip Jansa

Filip Jansa je rodákem z Prahy a první hokejové krůčky dělal v klubu Letci Letňany. Následoval přesun do liberecké organizace, kde Jansa prošel výběry jak dorostu, tak juniorky. I on byl účastníkem finále juniorské extraligy v roce 2022, tehdy stál právě na straně stříbrného Liberce. První starty za dospělé si začal připisovat v sezóně 2019/20 v dresu partnerských Benátek nad Jizerou.

Loňskou sezónu odehrál kompletně v barvách Jestřábů Prostějov. V 54 duelech nasbíral 31 kanadských bodů za 11 gólů a 20 asistencí. Jansa si v dresu plzeňských indiánů připíše premiérový start v naší nejvyšší soutěži.

Daniel Malák

Daniel Malák je plzeňským rodákem a odchovancem modrobílého hokeje. Prošel místní mládeží a první odlišný dres oblékl až v sezóně 2018/19, kdy vypomáhal juniorce partnerských Klatov. Za dospělé Klatovy sehrál pak v sezóně 2021/22 dva duely. V této sezóně dosáhl jako kapitán plzeňských juniorů na mistrovský titul.

V minulém ročníku sbíral zkušenosti v prvoligovém Prostějově. Za Jestřáby odehrál 53 duelů s bilancí tři góly a sedm asistencí. Za plzeňské indiány naskočil ke čtyř duelům v extralize, z předchozí sezóny (a konkrétně pouze z play off) má na svém kontě další dva v naší nejvyšší soutěži.


Info: k 1.5.2023

Foto: LHK Jestřábi Prostějov

Záběry: Hokejka.TV