Podpis Petr Jelínek

HC Škoda Plzeň podepsal dvouletý kontrakt s Petrem Jelínkem

Velké jméno si HC Škoda Plzeň schoval na závěr svého týdenního představování nových tváří pro nadcházející sezónu. Sedminásobný medailista nejvyšší české soutěže, z toho jedenkrát mistr extraligy Petr Jelínek podepsal na západě Čech dvouletou smlouvu.

„Moc jsem o Petra Jelínka stál. Je to velice zkušený hráč, který dlouho dělal v Liberci kapitána. S Tygry se pohyboval vždycky kolem semifinále, či dokonce finále, a tyto zkušenosti chceme přenést na náš tým. Aby se pak neopakovaly zápasy jako pátý v letošním předkole, kdy jsme ztratili tříbrankové vedení. Borci jako je Petr v takových situacích umí chodit a zvládnou je. Dokážou uklidnit kabinu a vedou ostatní na základě svého příkladu,“ říká k podpisu smlouvy Martin Straka.

Petr je komplexním hokejistou. Je to hráč do oslabení i přesilovek, výborně si to odehraje před bránou, umí hrát do těla a je to jeden z nejlepších hráčů vůbec na vhazování. Jak jsem již říkal, tady jsme měli problémy, a proto na Petra, ale i na Kubu Lva spoléháme, že se díky nim zlepšíme,“ pokračuje Straka. „A co je pochopitelně pro naši organizaci obrovsky důležité: Petr je skvělý do kabiny. Má v sobě zažité věci, které chceme, aby od něj mladí kluci odkoukali. Zblokuje hrozně moc střel, hraje do těla a celkově prostě na ledě pracuje poctivě. Má zkušenosti, díky nim počítáme s tím, že nám pomůže s výchovou mladých kluků. Je to skvělý chlap s vynikajícím charakterem. Pro nás nesmírně důležitý podpis!

„Plzeň byla jedním z prvních týmů, se kterými jsem jednal. Dlouhodobě se v organizaci odvádí výborná práce a hraje se kvalitní hokej. Je to pro mě nová výzva,“ říká Petr Jelínek v rozhovoru, který brzy zveřejníme. „Táta, který tu odehrál skvělé roky, mě za moji volbu také pochválil,“ dodává se s úsměvem s odkazem na svého otce, který v plzeňském dresu hrál mezi lety 1995 a 1998. Petr Jelínek bude v plzeňských barvách nosit číslo 26.

Petr Jelínek

Petr Jelínek je rodákem z Prahy a odchovancem slávistického hokeje. V zámořském systému juniorky strávil tři sezóny, ale byl především věrný barvám sešívaných, v nichž působil až do roku 2014.

Poté přestoupil do Liberce a adresu změnil na dlouhých devět let! V sezóně 2015/16 se výrazně podílel na zisku mistrovského titulu a spravil si chuť ze svého předešlého neúspěšného finále, které zažil se Slavií Praha. Tygry od ročníku 2018/19 navíc vedl jako kapitán. V minulé sezóně mu patřilo „A“ pro zástupce kapitána.

Ve 38 letech nyní Petr Jelínek, syn skvělého bývalého hokejisty Tomáše Jelínka, mění své působiště – na dva roky se dohodl na smlouvě s HC Škoda Plzeň. Aktuálně má na svém kontě 922 startů v naší nejvyšší soutěži se 164 brankami a 202 asistencemi!


Info: k 1.5.2023

Foto: Jiří Princ | Bílí Tygři Liberec

Záběry: O2TV Sport