Tisková zpráva

Petr Jelínek se v plzeňském dresu neobjeví. Bude skautem LA Kings

Spojení HC Škoda Plzeň a Petr Jelínek nebude v nové extraligové sezóně naplněno na ledě. Zkušený útočník bude totiž zastávat funkci skauta pro zámořský elitní klub LA Kings.

„Petrovo rozhodnutí samozřejmě respektujeme a přejeme mu do jeho budoucí kariéry jen to nejlepší,“ uvádí Martin Straka. „Pro náš tým je to pochopitelně velmi citelný zásah, který nyní musíme řešit, což pro nás představuje velkou výzvu. Jsem ale zcela přesvědčený, že to zvládneme.“

„Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Ještě minulý čtvrtek jsem si telefonoval s trenérem Kořínkem a řešili jsme, jak se budu na novou sezónu připravovat. Jenže pak přišla taková nabídka, která se prostě neodmítá,“ vypráví Petr Jelínek. „Pořád je to hodně nové, protože jsem tímto krokem ukončil svou hráčskou kariéru. Těšil jsem se na angažmá v Plzni a měl od něho i od sebe velká očekávání. I především kvůli indiánům je to pro mě o to těžší, protože mě mrzí, do jaké role jsem je dostal. Jenže takové nabídce se nedalo říct ne, je to pro mě obrovská čest,“ pokračuje Jelínek, který osobně dorazil do Plzně, aby vedení klubu tuto zprávu oznámil.

Foto: Jiří Princ | Bílí Tygři Liberec