Tim Söderlund #12

Tim Söderlund pokračuje v Plzni!

Modrobílí hlásí další prodloužení kontraktu s již stávajícím hráčem, svou hokejovou budoucnost se s indiány rozhodl prodloužit i Tim Södelund.

Čerstvě šestadvacetiletý forvard přišel na západ Čech v polovině října z Mladé Boleslavi, kde v osmi utkáních zapsal tři body. Avšak v Plzni se stal ihned stěžejní postavou, dosud v modrobílém dresu odehrál šestatřicet duelů, nastřílel osm branek a dalších osmnáct připravil pro své spoluhráče.

Timovi se tak od samotného začátku angažmá podařilo navázat na své dosud tři historické krajany v Plzni - Viktora Langa, Gustafa Thorella, Ludwiga Blomstranda.

Rodák ze švédské Skellefteå se již v mládí představil i v dresu Luleå, v nejvyšší švédské soutěži nastoupil poprvé v sedmnácti letech, prošel i AHL a ECHL. Jako pravidelný mládežnický reprezentant se zúčastnil mistrovství světa osmnáctek i dvakrát dvacítek. S oběma výběry nakonec vždy vybojoval stříbro.

V roce 2017 si jej navíc Chicago Blackhawks vybralo v draftu ve čtvrtém kole jako celkově sto dvanáctého v pořadí.

„Tim má potenciál rozdílového hráče a svoji kvalitu prokazuje od svého příchodu k nám. Proto jsme moc rádi, že bude pokračovat v našem dresu i další sezónu,“ říká sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

„V Plzni jsem chytil příležitost, s klukama na ledě jsem si sednul. Město se mi také líbí, jsem tedy rád, že si zde své působení minimálně o rok prodloužím,“ říká Tim Söderlund.