Jan Šmucler

Náš projekt je dlouhodobý, věřím, že příští sezóna bude úspěšnější, praví Jan Šmucler

Po skončení sezony 2023/24 se nad hokejovým klubem HC Škoda Plzeň vznáší otázky změn do budoucnosti. Začátkem minulé sezony se totiž do čela klubu dostal nový spolumajitel a předseda představenstva, Jan Šmucler. Jak hodnotí uplynulou sezonu a co přináší pro budoucnost? Na tyto otázky odpovíme v následujícím rozhovoru.

Sezóna 2023/24 definitivně skončila, pátý titul po sobě získali třinečtí Oceláři. Pro Jana Šmuclera to byla nicméně přelomová sezóna, jelikož to byla jeho první, co se týče spolumajitele klubu. „Těsně před začátkem sezóny jsme se stali spolumajiteli klubu, ačkoli času na přípravu a implementaci změn nebylo mnoho, podařilo se nám realizovat řadu důležitých úkolů a posunout klub vpřed. Naše role není jen o zvýšené finanční podpoře, ale zejména o efektivním řízení klubu z obchodního hlediska. Chceme nadále získávat nové partnery a tím navýšit rozpočet klubu," praví Šmucler.

A jaká to byla sezóna z pohledu spolumajitele týmu? „Sezona byla náročná, s minimem času na přípravu a omezeným prostorem pro větší změny během ní. Přesto jsme dosáhli několika významných úspěchů. Trávil jsem většinu svého času na zimním stadionu, a musím říct, že mě práce v klubu velmi baví. Nikdo v klubu samosebou není spokojený s výsledky minulé sezóny, nicméně, víme, že změna, kterou realizujeme, je dlouhodobý projekt. Proto se již nyní koukáme na další sezonu, kde chceme navázat na pozitivní věci, které se povedly, a výrazně zlepšit ty oblasti, kde nebyla spokojenost," hodnotí Jan Šmucler.

A o jakých úspěších je řeč? „Jedním z těchto úspěchů je zlepšení vztahu s fanoušky. Fanoušci jsou pro nás klíčoví, a bez nich by naše existence nebyla možná. Jsem rád, že se nám podařilo navázat otevřenou komunikaci a posunout vztah mezi klubem a fanoušky zase o krok vpřed. Kromě toho se podařilo klubu přivítat několik nových partnerů a obnovit spolupráci s těmi, kteří klub podporovali v minulosti. Nemluvíme jenom o penězích, ale i o zlepšení provozních procesů jako je ticketing, marketing či spolupráce s fanshopem," má radost Šmucler.

Období okolo prvního května je specifické, že se postupně poodhalují změny v kádru. Klub už oznámil, že nadále nebudou v kádru působit Jakub Pour, Milan Klouček, Martin Bučko, Aleksi Rekonen, či Samuel Hlavaj, který dostal laso z NHL. Prvními posilami naopak jsou Christophe Lalancette a Jakub Klepiš. „Co se týče odchodů, tam se jedná především o hráče, jejichž smlouvy vypršely a nebyla jim nabídnuta další. Velký posun vnímám především v tom, že jsme mohli nové hráče s Tomášem Vlasákem a Martinem Strakou řešit již v průběhu sezony, což nám poskytlo větší prostor než před minulou sezonou. Aktuálně probíhá přepracování trenérského štábu, který bude kompletně nový. Předpokládáme, že k finální dohodě dojde během příštího týdne. Zatím není možné sdělit více podrobností, ale věříme, že plánovaná změna představuje další krok k dlouhodobému zlepšení našeho klubu," prozrazuje Šmucler.

V nejbližších dnech bude zahájen prodej permanentních vstupenek, což přinese i řadu novinek. „Především měníme poskytovatele ticketingu na systém Ticketportal. Zároveň došlo ke změnám v cenách permanentních vstupenek z několika důvodů, jako je například nové DPH, nárůst nákladů na provoz klubu a absenci zvyšování cen v minulých letech. Další změny nastanou v oblasti prodeje jednotlivých vstupenek, kde rušíme dvě úrovně cen a všechny zápasy tak budou mít stejnou cenu. Stojí za to zmínit, že klub připravuje novou mobilní aplikaci, která bude mít několik skvělých funkcí. Od správy permanentních vstupenek po možnost přeposlání vstupenky kamarádům," doplňuje Šmucler.

Závěr povídání patřilo skvělým plzeňským fanouškům, se kterými má Jan Šmucler nadstandardní vztahy. Co by jim vzkázal? Určitě jim patří velké poděkování za podporu v nedávno skončené sezoně. A do té nové, kterou již intenzivně připravujeme, bych rád fanouškům vzkázal, že náš projekt, jak jsem již zmínil, je dlouhodobý. Věřím, že nová sezóna bude úspěšnější a že se postupně začneme posouvat tam, kam jako klub patříme – do horních pater tabulky. Přivítáme více nových partnerů, více fanoušků a díky tomu budeme mít prostor na další zlepšení hráčského kádru. Věřím, že to společně zvládneme a těším se nejen na příští sezonu, ale také na další roky a společné úspěchy," říká závěrem Jan Šmucler.