Dávid Hrenák

První posilou do brankoviště je Dávid Hrenák!

Další odtajněnou posilou plzeňské Škody pro zatím příští extraligovou sezónu je slovenský gólman Dávid Hrenák, jenž naposledy působil v Liberci.

Talentovaný gólman je rodákem Považské Bystrice, ještě v mládí ale přestoupil do Trenčína. Jako pravidelný mládežnický reprezentant nechyběl na prakticky žádné velké akci, zúčastnil se neoficiálního mistrovství světa hráčů do sedmnácti let, dvakrát pak světového šampionátu věkové kategorie do osmnácti let i dvaceti let. Pozvánka jej neminula již i od seniorské reprezentace.

Téměř 190 cm vysoký brankář se do České republiky přesunul po sedmi sezónách v zámoří, kde nakoukl i do AHL. V roce 2018 si jej jako číslo 144 vybralo v draftu Los Angeles Kings.

Po přesunu k Bílým Tygrům odchytal v základní části 15 zápasů. V play off pak šest s úspěšností zákroků prakticky 93 procent.

"Kvůli svižnému přestupu Samuela Hlavaje do NHL v celkem pozdní fázi přestupového období jsme museli rychle najít náhradu. Dávid k nám přichází z Liberce, se kterým jsme se nakonec dohodli. Je mladý perspektivní gólman, který může ukázat, co v sobě má. Věřím, že bude adekvátní náhradou za Samuela," praví trenér gólmanů Rudolf Pejchar.

Slovenský gólman podepsal jednoroční smlouvu. Vítej v Plzni, Dávide!