Plzeňští mistři

Češi jsou po 14 letech mistři světa! Plzeňané byli u toho!

Česká reprezentace napsala na domácím mistrovství světa poslední kapitolu zlatým písmem. Finále proti Švýcarsku rozhodl ranou z levého kruhu David Pastrňák. Na šampionátu byla i plzeňská stopa, která se rozhodně neztratila.

V kádru Radima Rulíka, který na domácím mistrovství světa bral zlatou medaili po dlouhých 39 letech, byli i dva plzeňští odchovanci - obránce David Špaček a útočník Dominik Kubalík.

David Špaček, syn legendárního obránce Jaroslava Špačka, byl nejmladším členem týmu, avšak na ledě to vůbec nebylo znát. Na mistrovství si připsal hned pět asistencí, ta nejdůležitější přišla ve čtvrtfinále proti Spojeným státům, když jeho prudkou ránu tečoval do sítě Pavel Zacha. Češi díky této brance vyhráli 1:0 a mohli se těšit na boje o medaili.

O sedm let starší Dominik Kubalík měl naopak na starosti ofenzivu českého celku. Během deseti zápasů vstřelil pět branek, další tří následně připravil. Plzeňský odchovanec zazářil zejména v semifinále proti Švédsku, když se pod vítězstvím 7:3 podepsal třemi body (2+1). Ve finále poté zapsal asistenci na pojišťovací trefu Davida Kampfa do prázdné brány.

Plzeňská stopa ovšem nebyla pouze na ledě. Hráči podávají dobré výkony, když je o ně skvěle postaráno. To měli na svědomí - kustod Petr Šulan, fyzioterapeut Adam Havel a Plzni dobře známý masér Zdeněk Šmíd.

Všem zmíněným ohromně gratulujeme k zisku zlatých medailí!

FOTO: Jakub Knap.