Ze zámoří se vrací Michal Polák, smlouvy podepsali Michal Straka s Klausem

P l z e ň - Novou tříletou smlouvu podepsal s plzeňským klubem útočník Michal Polák, který se vrací po dvouleté anabázi v zámořské WHL, kde nastupoval v klubu Prince Albert Raiders. "Uplynulá sezóna se mi celkem vydařila, dostal jsem však nabídku od pana Setikovského a rozhodl se pro návrat. Chci být doma, láká mě extraliga a navíc si chci dodělat střední školu," uvedl Michal Polák. Novou tříletou smlouvu s klubem podepsal obránce Martin Klaus, na dva roky se upsal Plzni centr Michal Straka.

Michal Polák
Zdroj: www.whl.ca
Michal Polák se narodil v Příbrami, ovšem už na základní škole přišel do Plzně, kde si také zahrál dorosteneckou extraligu. Před odchodem do zámoří působil jednu sezónu ve Spartě Praha, kde byl na ročním hostování. Dva roky roky pak působil v juniorské WHL v celku Prince Albert Raiders, kde v minulosti působil i jiný Plzeňan Milan Kraft, kapitán prvních juniorských mistrů světa z České republiky, který nyní reprezentuje naši vlast na světovém šampionátu v Praze.

Levé křídlo Polák letos v 70 utkáních základní části nastřílel 8 branek a přidal 10 asistencí, v play-off nebodoval. Nasbíral celkem 114 trestných minut, přesto byl až sedmým nejtrestanějším hráčem týmu. Je to hráč s dobrými fyzickými dispozicemi, u něhož vždy dominovala bojovnost. "Jsem asi hráč pro černou práci," popisoval sám sebe. "Chtěl bych se strašně moc prosadit do základního kádru áčka," říká rozhodně. Polák je ročník 1985, takže může bez omezení nastupovat i za juniory. "Když se mi nepovede dostat se do áčka, budu pomáhat juniorům, to je jasné."

Juniory bude v příští sezóně trénovat Karel Trachta - Ivan Vlček. Dorostence povede Vladimír Bednář, který se do Plzně vrací z Karlových Varů, a František Černý. Novou dvouletou smlouvu podepsal s Lasselsbergerem Plzeň útočník Micchal Straka. Na tři roky podepsal s Plzní smlouvu obránce Martin Klaus, jenž přišel v průběhu uplynulé sezóny z Kadaně výměnou za Milana Vobořila. Závěr sezóny však strávil ve stavu nemocných se zlomenou rukou. Smlouva naopak nebyla prodloužena s obráncem Davidem Mazancem.