Byl to hodně ostrý zápas, konstatuje František Mrázek

K l a d n o - V nácvik hry v oslabení se změnil přípravný duel Plzně na Kladně. "Tak 80 % našich vyloučení bylo zasloužených," přiznal obrovitý František Mrázek. Plzeňákům chyběl pohyb. "Nedobruslovali jsme je, z toho to vyplynulo," analyzuje. Trenéři Přerost s Kučerou postrádali dav hráčů. Střevní chřipka trápí Šreka, Klause, Havelku, ale také např. brankáře Dubu, který přesto nastoupil. Se zraněním laborují Trnka, Výborný, k dispozici ještě není rekonvalescent Pavel Vostřák.

Plzeň nezačala špatně, ale aktivitu brzdila vyloučení. "Bylo to hodně rozkouskované, někteří hráči se dostávali málo na led," postěžoval si Josef Straka. "Chybělo tomu tempo," dodává. Často plzeňští hráči vysedávali po verdiktech sudího Boliny na trestné lavici, chybu si uvědomují. "Fauly to byly zbytečné, ale k přípravě to patří," říká Straka. Tohoto neduhu si nemohl nevšimnout ani kouč Jiří Kučera. "Zbytečně jsme faulovali, i když jsme byli blízko hráče na puku, musíme se toho vyvarovat a víc bruslit," apeluje.

"Chtěli jsme si dnes vyzkoušet hru pět na pět, ale moc to nešlo," říká František Mrázek. Plzeňáci si naopak prověřili vlastní hru v oslabení, ale i v přesilových hrách. "Oslabení jsme hráli špatně a při svých přesilovkách nedávali góly," shrnul výsledek zkoušky Straka. Vzhledem k velkému počtu trestů bylo těžké "hrát hokej". "Určitě, hra neměla plynulost," vypozoroval Straka.

Příznivějšímu výsledku však stáli v cestě především Kladeňáci s výborným Kopřivou v brance. "Hráli agresivně, dobře bránili modrou čáru," pochválil soupeře Mrázek, který svedl nespočet osobních soubojů. "Vyhledávám to," usmívá se. V polovině zápasu se dostal do potyčky s obráncem Jelínkem, který loni vypomáhal Plzni v semifinále. "Domlouvali jsme se, že si to rozdáme pěstmi, slibovali jsme si to. Ale pak se to nějak uklidnilo," nesundavá šibalský úsměv mohutný forvard.

Mrázek je jedním z nováčku v plzeňském týmu, který přípravné zápasy využívá především k sehrání s novými spoluhráči. "Pořád se sehráváme, je co zlepšovat. Ale teď nám bohužel vypadl Petr Havelka," hořekuje nad zdravotními problémy další z posil. Bývalý útočník Pardubic a Budějovic zatím čeká na první trefu v plzeňském dresu. Tak kdy? "Zajímavá otázka," směje se. "Snad už v příštím zápase," doufá.

I přes zdravotní problémy se již trenérům pomalu rýsuje představa o sestavě pro extraligu. "Hrubou představu máme," říká Kučera. Svými výkony jej těší Jaroslav Kracík, který také na Kladně zle motal soupeřům hlavy. Plzeňáci zatím stále trénují dvoufázově. "Příští týden hrubou přípravu už ukončíme. Nebudeme už trénovat dvoufázově," přibližuje program Kučera. Další přípravný zápas plzeňští hokejisté sehrají v úterý v Mostě proti Litvínovu.