Exhibice proti fanouškům dala sbohem sezóně

P l z e ň - Jedinečnou šanci zahrát si hokej proti výběru plzeňských hokejistů dostali v sobotu dopoledne nejvěrnější fanoušci LASSELSBERGERu. Více než o výsledek šlo o zábavu, a tak o legrácky rozhodně nebyla nouze. Do branky hokejistů se postavil do Třince odcházející obránce Jan Výtisk. Brankářskou výzbroj oblékl i masér Zdeněk Šmíd, který hájil klec fanoušků v červených dresech. Naopak v poli se objevil třeba mladý brankář Petr Jež. Exhibiční duel, ve kterém se nakonec z výhry 9:8 radoval výběr fanošků, tak symbolicky zakončil letošní nepříliš vydařenou sezónu.

V netradiční roli se přestavil i Martin Výborný, který si vyzkoušel úlohu muže v pruhovaném a celý zápas rozhodoval. Většina hokejistů ke „srandamači“ nastoupila bez přileb. Ne však Radek Matějovský, který si na hlavu nasadil oranžovou stavařskou helmu. “To je nový model pro příští sezónu,“ vysvětloval po zápase.

První branka přišla hned po několika okamžicích, když se za „domácí“ výběr hokejistů prosadil Michal Straka. Hned v zápětí byl ale vyloučen za faul na nejmenšího a nejmladšího hráče fanoušků Michal Důras a fanoušci v přesilovce vyrovnali. Korupce zjevně zasáhla už i do exhibičních hokejových zápasů, protože sudí Výborný házel bully přímo na hole fanoušků, občas jim pomohl i nějakou tou přihrávkou bruslí. Od delegáta zápasu přesto obdržel hodnocení „Výborný“.

K vidění byly na obou stranách pohledné akce a gólmani se řádně zapotili. Janu Výtiskovi občas vypomohl v brankovišti profesionál Petr Jež, ani toto brankářské duo ale fanouškům nezabránilo, aby se ujali vedení. I přes přátelský duch střetnutí brali oba tábory zápas prestižně. „Zlý muž“ Radek Duda se stal druhým vyloučeným, když jednomu z fanoušků hodil rukavice přes mantinel. Po první polovině zápasu vedli hokejisté 5:4. Následovala krátká pauza, během které se někteří zástupci obou táborů nadopovali horkou kávou.

Úvodní gól druhé půlky rozhodčí neuznal s odůvodněním, že ho neviděl. Plzeňští hokejisté během dlouhé pauzy, která uplynula od posledního extraligového zápasu, zřejmě pozapomněli základní pravidla hokeje, protože v rozhodují pasáži utkání drželi hokejky obráceně! Závěrečný tlak na obou stranách připomínal v současné době probíhající boje play-off, a tak diváky v ochozech, kteří na stadion dorazili v hojném počtu, ani nemuselo příliš mrzet, že LASSELSBERGER letos do vyřazovacích bojů nepostoupil. V nervy drásajícím závěru rozhodčí Výborný evidentně přehlédl příliš mnoho hráčů na ledě. (Na led vtrhly obě kompletní střídačky.) Vedení 9:8 se výběru fanoušků podařilo udržet až do závěrečné sirény, a po zásluze si tak užili sladkou chuť vítězství.

Program zakončily samostatné nájezdy a autogramiáda.