Rozjeté Plzni stojí v cestě Znojmo

P l z e ň - Zdá se, že plzeňská hokejová mašina se konečně rozjíždí na plný výkon! Modrobílí bodovali už v pátém zápase za sebou a z chvostu tabulky poskočili na desátou příčku. O růstu plzeňské formy by mohla vyprávět Sparta, kterou Západočeši po dobrém výkonu v pátek porazili 4:1. Na oslavu ale není čas. Hokejový kolotoč nezná odpočinek a LASSELSBERGER již v sobotu zajíždí k televizní předehrávce na led Znojemských orlů. Navážou Plzeňané na ledě Hostan Arény na stále zlepšující se výkony z posledních zápasů? “Každé utkání je úplně jiné, ve Znojmě se začíná zase od začátku. Opět budeme muset změnit sestavu, protože se nám zranil Vorel,“ říká trenér Radim Rulík.

Utkání Znojmo-Plzeň v přímém přenosu ČT2 začíná na ledě znojemské Hostan Arény v sobotu v 17,00!

Dopita táhne mužstvo k horním příčkám

Plzeňské hokejisty před televizními kamerami rozhodně nečeká jednoduchý soupeř. Znojemští orli již šest zápasů za sebou neprohráli. Na domácím ledě je letos pokořila pouze jedinkrát Slavia. Z výhry se Znojmo radovalo stejně jako Plzeň i v posledním pátečním zápase, Pardubice si z jihu Moravy odvezly prohru 1:2. Znojmu patří aktuálně třetí místo za Zlínem a Slavií. Dařit se začalo i Jiřímu Dopitovi, největší letní posile Orlů. Dopita nezáří střelecky, skóroval jen třikrát, ale pět nahrávek ho vyhouplo do čela klubového bodování.


Vorel proti Orlům nenastoupí

Útočník Marek Vorel proti Znojmu, kde dlouhá léta působil, nenastoupí. Vorla ze hry vyřadil otřes mozku, který utrpěl v zápase se Spartou. Ve 13. minutě plzeňský útočník zůstal ležet na ledě po zákroku Vopata, jenž následně inkasoval trest na 2+10 minut.


Orli sází na Skandinávce

Dvě zahraniční posily zlákalo před sezónou na jih Moravy vedení znojemského klubu. Vedle Jiřího Trvaje přišel norský brankář Halvor Hårstad-Evjen a finský obránce Ville Varakas. A to ještě na testech neuspěl pro změnu švédský bek Jonas Lennartsson.vs. HC Znojemští orli HC Lasselsberger Plzeň
Bilance týmů v extralize
Postavení v tabulce 3. 10.
Skóre 23:19 22:25
Výhry 6 (+1 v prodl.) 3
Remízy 2 3
Prohry 2 4 (+1 v prodl.)
Body 22 13
Hráči
Nejproduktivnější hráč Dopita - 8 (3+5) Andrašovský - 9 (2+7)
Nejlepší střelec Dopita - 3 Padělek- 7
Nejvíce trestných minut Bičánek - 42 Klaus - 20
Nejlepší +/- Ludvík- +6 Cartelli - +5
Brankáři Trvaj- 94,78% Málek - 94,16%
Marodka
Chlubna, Chvátal Vorel, Kocák, M. Straka

Sestavy soupeřů z posledního kola:

Znojmo: Trvaj - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, - Mikulík, Pucher, Uram - Ondřej, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Erat - Beroun, Tatarčík, Kraus.

Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Cartelli, Výborný, Klaus, Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - Důras, Kepl, Vorel.