Zastaví Plzeň rozjetý Třinec?

P l z e ň - Po nepovedeném domácím utkání s Libercem čeká hokejisty LASSELSBERGERu utkání v Třinci. Oceláři se po černém úvodu sezóny v posledních utkáních otřepali. Pod vedením nového trenéra Jiřího Juříka, který na lavičce nahradil odvolaného Jana Nelibu, Třinečtí již šest zápasů po sobě neprohráli. Dokázali přitom porazit takového týmy, jako jsou Pardubice, Sparta nebo Kladno. V bodový zisk ale věří i Plzeň. „V Třinci jsme vždycky uměli zahrát,“ říká Dušan Andrašovský.

Utkání Třinec – Plzeň startuje v třinecké WERK Aréně v pátek v 17,00!

SOUPEŘ :

Jen málokdo znal jméno Jiřího Juříka, nového trenéra třineckých Ocelářů. Juřík působil u mládežnických týmů, seniory trénoval pouze ve druhé lize. Přesto čtyřicetiletý kouč dokázal najít recept, jak vytáhnout Oceláře z bryndy. Pod jeho vedením Severomoravané v šesti střetnutích jedinkrát neprohráli, překočili Plzeň v tabulce a jsou znovu ve hře o elitní osmičku. Kde je příčina Juříkova úspěchu? “Nejsou v tom žádné čáry. Jen jsme hráčům, po nichž jsme chtěli, aby na nich hra stála, dali prostor,“ řekl Juřík pro idnes.cz


Třinec má zástupce ve výběru pro Karjala Cup

Pro finský turnaj Karjala si trenér Hadamczik vybral i třineckého útočníka Václava Pletku. Pletkovi se letos poměrně daří, v zápase se Znojmem neměl daleko k hattricku. Celkem se trefil již devětkrát.


Explzeňskému Kudrnovi se v Třinci daří

Útočník Jaroslav Kudrna, jenž v minulé sezóně oblékal modrobílý dres, patří mezi nejproduktivnější hráče Třince. V osmnácti zápasech devětkrát skóroval, přidal sedm nahrávek a s šestnácti kanadskými body se zařadil na druhé místo klubového bodování za Jana Peterka.


Letošní vzájemné utkání:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. M. Straka (Důras, Vorel), 37. Tvrdoň (Cartelli, Zelenka), 53. Trnka, 54. J. Straka z trestného střílení - 39. Pletka, 53. Polanský (Frolo, Kroupa). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 6:3 Využití: 0:2. Diváci: 4987.

Osm zápasů čekala Plzeň na první vítězství v nové sezóně. Dočkala se až v zápase s číslem devět. Na západ Čech zavítal tradiční rival z Třince. Plzeňští se po nervózní první polovině utkání nečekaně dostali do dvougólového náskoku a neznervóznilo je ani bleskové snížení Slezanů. V závěrečné části se historie opakovala, domácí opět rychle inkasovali kontaktní gól. Vše nakonec rozhodlo precizně provedené trestné střílení v provedení Josefa Straky.

Statistiky soupeřů:

vs. HC Oceláři Třinec HC Lasselsberger Plzeň
Bilance týmů v extralize
Postavení v tabulce 11. 12.
Skóre 52:60 42:52
Výhry 7 5
Remízy 4 6
Prohry 9 8 (+2 v prodl.)
Body 27 23
Hráči
Nejproduktivnější hráč Peterek - 17 (6+11) Andrašovský - 14 (6+8)
Nejlepší střelec Kudrna - 9 Padělek- 9
Nejlepší nahrávač Peterek – 11 Kracík- 10
Nejvíce trestných minut Kudělka - 39 Matějovský - 36
Nejlepší +/- Hašek - +7 Cartelli - +7
Brankáři Biegl- 92,73% Málek - 92,36%
Marodka
? M. Straka
Kurs na výhru podle Tipsportu
2,00 2,65


Sestavy soupeřů z posledního kola:

Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Jurdič, Všetečka - Huna, Martynek, Pletka - Kudrna, Peterek, Hašek - Bordowski, Polanský, Zbořil - Pištek, Vítek, Tomas.

Plzeň: Málek - Cartelli, Trnka, Jindřich, Výborný, Klaus, Štěpánek, Trojovský - A. Padělek, D. Moravec, Andrašovský - Zelenka, Koukal, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, Kepl, Tvrdoň.