Triumf bez velkých slov

K l a d n o - Výhrou 2:1 na Kladně si Plzeňáci pojistili alespoň 11. místo v konečné tabulce základní části. Třináctibodový odstup od postupové osmičky ukončil letošní snažení Lasselsbergeru po úspěchu. Série tří neprohraných zápasů je malou náplastí na nepovedenou sezónu. „Chtěli jsme sezónu zakončit vítězně,“ vyjádřil momentální spokojenost trenér Marek Sýkora. „Ale obešlo se to bez velkých slov.“ Mistrovská utkání jsou pro letošek minulostí, Plzeň však ještě jedno utkání sehraje, a to v úterý s Litvínovem.

Na kladenském ledě se odehrál duel, který v mnoha pasážích postrádal náboj bojů o cenné extraligové body, na druhou stranu bezstarostný hokej přinesl spoustu pěkných hokejových akcí. V zápase, který ošperkovali skvělými výkony oba gólmani, měli však o něco více ze hry Plzeňští. Poprvé se radovali po souvislém silném tlaku a signalizovaném vyloučení zásluhou pohotové střely Josefa Vítka, plzeňského střelce závěru sezóny. Kladenští vyrovnali v přesilové hře pěti proti třem, zpět na stranu Plzně převážila skóre souhra Kracíka s Matějovským, plzeňský kapitán dorazil svoji střelu za záda skvělého Orcta. Brankový účet tím byl dopsán.

„Sehráli jsme utkání dobře,“ pochválil své svěřence Marek Sýkora. „Jsme v situaci, kdy musíme mít radost z každé výhry.“ Plzeňáci předčili svého soupeře nejen ve skóre, ale také v počtu juniorů v sestavě. Oproti domácím šesti se jich v plzeňské sestavě objevilo plných sedm. „Ale nelze říct, že bychom s juniory počítali do základní sestavy, to zase ne,“ vysvětluje Sýkora a pokračuje: „To už by musel být supertalent. Nejlepší je, pokud se nejprve dokáže řádně prosadit v 1. lize.“

V Plzni tak již mohou přemýšlet o skladbě týmu pro příští sezónu. „O složení týmu přemýšlíme celou dobu,“ přiznává kouč. S výraznějšími kroky však musí Plzeňští posečkat, pro mnoho týmů sezóna ještě pokračuje. „Takže se některé věci ještě nedají podnikat.“ Plzeňský hledáček však již obsahuje vytipované hráče. „Samozřejmě vyhlédnuté hokejisty máme. Také čekáme, s jakými požadavky přijdou Pavel Trnka a David Moravec, kterým skončila smlouva,“ vyjmenovává adepty v rámci možností Sýkora. Ohledně možných odchodů je však mnohem zdrženlivější. „V současné situaci žádná jména určitě neřeknu.“

Přestože mistrovská utkání jsou pro letošek pro Plzeň již pasé, brusle plzeňští hokejisté ještě „zouvat“ nemusí. Příští úterý sehrají hokejisté Lasselsbergeru charitativní zápas s litvínovským Chemopetrolem. „Půjde o zápas, který pořádá Josef Augusta a jehož výtěžek půjde na pomoc stadionu v Humpolci, který se zřítil pod tíhou sněhu,“ vysvětluje Marek Sýkora. Utkání se odehraje na ledě v Pelhřimově.