Krok za krokem uplynulou sezónou - léto

Extraligový ročník 2005 – 2006 byl pro plzeňské hokejisty i jejich příznivce opět smolný. Cíl probojovat se do play off byl podruhé za sebou zůstal nesplněn. To ovšem neznamená, že uplynulý ročník byl nudný. Opět nabidl velký počet zajímavostí. Přišli trenéři, po kterých volali několik let západočeští fanoušci, přišel brankářský fantom Roman Málek, z předešlé sezóny zůstaly v týmu osobnosti v podobě Trnky a Moravce. Jaroslav Kracík a Aleš Padělek se stali novými hvězdami Plzně. Tyto a další zajímavé momenty z uplynulého ročníku si opět připomeneme v druhé sérii našeho seriálu Krok za krokem sezónou 05/06. Začínáme prvním dílem – léto.

PŘÍCHODY

Základem každého úspěchu je trenér. Toho si byli všichni vědomi zejména od sezóny 2000/01, kdy plzeňskou střídačku opustil Marek Sýkora. Od té doby žádný hlavní trenér nepůsobil u plzeňského celku celou sezónu od začátku až do konce. Marek Sýkora zrovna ukončil své zahraniční angažmá v ruském Magnitogorsku a začalo se spekulovat, že by se mohl postavit na střídačku Plzně. Ještě před tím, než podepsal Lasselsbergeru, si Plzeň zajistila trenéra mistrů světa z Vídně Radima Rulíka a bývalého vynikajícího hráče Škodovky Radka Kampfa. A v první aprílový den to přišlo. Marek Sýkora se stal novým hlavním trenérem Plzně.

MARTIN ŠTĚPÁNEK: Příchod z Ústí nad Labem. Smlouva na dva roky + opce.
JOSEF STRAKA: Vrátil se z rakouského Lince, kam putoval přes Znojmo a Spartu. Smlouva na dva roky.
MAREK VOREL: Posila ze Znojma. V Plzni smlouva na dva roky.
PETER KOCÁK: Mladý slovenský forvard přišel ze Skalice. Smlouva na jeden rok.
ROMAN MÁLEK: Po roční odmlce se vrátil do Plzně oklikou přes Magnitogorsk a Karlovy Vary.
ALEŠ PADĚLEK: Příchod z Jihlavy, od které Plzeň přebrala smlouvu, která trvá ještě dva roky.
CORY STILLMAN: Kanadský útočník absolvoval v Plzni zkušebně jen dva tréninky, ale hned byl vyřazen.
MATĚJ TROJOVSKÝ: Obrovitý bek se vrátil ze zámoří, aby podepsal v Plzni smlouvu na tři roky.
JUNJI SAKATA: Japonského útočníkatestuje Plzeň na žádost firmy Daikin.

ODCHODY

JAN VÝTISK: Obránce Sparty ukončil hostování v Plzni. Sparta ho poslala na hostování do Třince bez ohledu na přání Plzně.
DAVID POSPÍŠIL: Kapitánovi Plzně nebyla nabídnuta smlouva. Rozhodl se proto ukončit kariéru, ale pak si své rozhodnutí ještě rozmyslel, když přišla nabídka z Mladé Boleslavi.

CO LÉTO PŘINESLO

6. 5. 2005 - Plzeňský zimní stadion se přejmenoval na ČEZ Arénu. První změna názvu v historii stadionu znamená nejen vítaný příspěvek do klubové pokladny, ale také prestiž, kterou s sebou nese spojení stadionu se jménem významné firmy. Moderní trendy v byznysu jménem "hokej" tak naplno dorazily do tradiční hokejové bašty.

20. 7. 2005 - Na led ČEZ Arény poprvé vyjeli plzeňští hokejisté. Trénovali s krátkou pauzou téměř dvě hodiny. Píšťalky se ujali Marek Sýkora s Radkem Kampfem. Radim Rulík, třetí muž trenérského triumvirátu, byl na soustředění reprezentační dvacítky, a tak s týmem potrénoval i kouč brankářů Václav Fürbacher. Zranění nedovolilo vyjet na led ČEZ Arény Mariovi Cartellimu a Davidu Moravcovi.

2. 8. 2005 - PLZ – SPA 1:6 - Po dlouhých pěti měsících se hráči Lasselsbergeru představili domácím divákům. K prvnímu přípravnému zápasu si pozvali pražskou Spartu. Západočechům chybělo kvarteto marodů Trnka, Cartelli, Výborný a Moravec.

5. 8. 2005 - SPA – PLZ 2:5 - Plzeňští hokejisté oplatili sparťanům prohru z vlastního stadionu a přehráli Pražany výsledkem 5:2. Podruhé v plzeňském dresu se trefil forvard Aleš Padělek, vítězný gól zaznamenal v přesilové hře Martin Paroulek.

8. 8. 2005 - EHC Kloten Flyers – Plzeň 2:1 - Na švýcarském turné Plzeň podlehla hned v prvním utkání Klotenu.

9. 8. 2005 - EV Zug – Plzeň 4:0 - I ve druhém zápase na švýcarském turné Plzeňáci svému soupeři podlehli. Hokejisté EV Zugu si v první třetině vypracovali dvougólový náskok, který v každé třetině dále navýšili na konečných 4:0.

10. 8. 2005 - SC Zürich Lions – Plzeň 3:2 - Ani ve třetím zápase nedokázala Plzeň vyhrát. Obě branky vstřelil Andrašovský. Plzeň po třech prohrách ve třech zápasech ihned odjela domů.

18. 8. 2005 - Plzeň – CSKA Moskva 1:1 - Velmi bojovný výkon viděli diváci, kteří slušně zaplnili plzeňskou ČEZ Arénu.

19. 8. 2005 - Plzeň – EHC Kloten Flyers 2:2 - V Mariánských Lázních se odehrála odveta. Plzeň s okleštěnou sestavou vybojovala remizu.

23. 8. 2005 - ZNO – PLZ 2:3sn - Bez sedmi hráčů odcestovala Plzeň na jih Moravy do Znojma a dokázala dosáhnout druhého vítězství v sérii přípravných zápasů.

26. 8. 2005 - PLZ – KLA 1:5 - Plzeň vysoko podlehla Kladnu, když jediný úspěch Západočechů zaznamenal Josef Straka.

30. 8. 2005 - KLA – PLZ 3:2 - V odvetě proti Kladnu opět prohra, i když ne tak krutá jako v předchozím utkání. Rabat vyhrál především díky využití nedisciplinovanosti plzeňských hráčů ve třetí třetině.

2. 9. 2005 - PCE – PLZ 4:1 - Přes nadějný úvod a vedení 1:0 nedokázala Plzeň zlomit na ledě mistrovských Pardubic sérii nezdarů a podlehla domácím nakonec 1:4.

4. 9. 2005 - Novým hlavním sponzorem HC Lasselsberger Plzeň se v uplynulých dnech stala společnost Daikin Industries Czech Republic, s. r. o., jeden z nejvýznamnějších výrobců klimatizačních zařízení na světě. Jedním z hlavních hesel společnosti Daikin, které můžeme vidět i na řadě plzeňských billboardů, je "Přispíváme k vaší pohodě".

6. 9. 2005 - PLZ – KVA 0:5 - Vyvrcholením nezdarů v přípravě je výsledek generálky na extraligu, v níž Plzeň na svém ledě podlehla Karlovým Varům vysoko 0:5! Lasselsberger nedal gól, konečný střelecký účet přípravy zní 1,6 gólu na zápas.