Byl to nešťastný zápas, lituje Adam Šaffer

P l z e ň - V utkání Lasselsberger Plzeň – Oceláři Třinec potvrdily oba týmy svoji pověst. Domácí vstřelili pouze jedinou branku, zatímco útočně ladění hosté nasázeli Málkovi rovnou čtyři. „Nemůžeme se nijak vymlouvat, ale měli jsme dnes pořádnou smůlu, byl to nešťastný zápas,“ smutně konstatuje plzeňský forvard Adam Šaffer. Na střeleckou nemohoucnost a špatně sehraná oslabení teď musejí Západočeši rychle zapomenout, příští víkend totiž hodně napoví o ambicích Lasselsbergeru.

Hrdinou duelu Plzeň – Třinec se stal mladý gólman hostů Lukáš Daneček. Muž s číslem pětatřicet na zádech dováděl domácí střelce k šílenství, z více než třiceti střel pustil za svá záda jedinou. Zcela neznámý hráč tak potopil všechny plzeňské naděje. Do branky se dostal po zranění naší jedničky a chytal již čtvrtý zápas. Minulé utkání se mu příliš nepovedlo, a tak jsme čekali, že o to víc se dnes bude snažit,“ vysvětluje situaci kolem brankářů trenér Jan Daneček. Všechna očekávání byla naplněna na sto procent, proto si třinecký kouč mohl výkon svého syna pochvalovat: “Dneska nás ve všech důležitých fázích utkání podržel, chytil jistý gól Adama Šaffera, a nedovolil tak Plzeňským vyrovnat.“ Oceláři svým vítězstvím prodloužili sérii výher a na své konto si připsali čtvrtou v řadě. "Je krásné, když mladý kluk nastoupí do branky a vychytá čtyři výhry za sebou," rozplývá se muž, jemuž dělají radost nejen výkony mužstva, ale i povedená vystoupení dvou synů, které v kádru Slezanů najdeme.

Žádné utkání nerozhoduje výkon jednoho hráče. Stejně tak souboj s Oceláři měl více momentů, které rozhodly o konečné podobě výsledku. „Dlouho jsme hráli 1:1, zápas byl vyrovnaný, hodně záleželo na každém vhazování a vše rozhodly přesilovky,“ hodnotí stroze, ale výstižně plzeňský forvard Adam Šaffer. Právě velký počet vyloučených vidí jako jednu z příčin neúspěchu: „Všichni museli vidět, že jsme hráli na sto procent. Oslabení nám sebrala spoustu sil a v závěru, když jsme potřebovali zabrat, už to nešlo.“ Stejně tak se na situaci dívá muž nejpovolanější, Marek Sýkora: “Dnes jsme udělali hodně faulů, v poslední třetině jsme si kvůli nim ani nevytvořili prostor k nějakému tlaku.“

Dalším faktorem, který silně ovlivnil konečné skóre, byla střelecká nemohoucnost Lasselsbergeru. Trenéři po celé utkání nabádali své svěřence k častému testování Danečkovy pozornosti, přesto na plzeňském kontě byl po šedesáti minutách pouze jeden úspěšný zásah. Jednu z tutovek spálil právě Adam Šaffer: „Snažil jsem se zachovat chladnou hlavu, chtěl jsem udělat kličku, ale měl jsem raději vystřelit,“ popisuje situaci, která mohla znamenat vyrovnání skóre na 2:2. Ani další excelentní střelec Jiří Zelenka se proti bílo-červenému obrannému valu neprosadil. „V první třetině měla naše formace snad pět šancí. Kdybychom nějakou proměnili, mohlo být vše jinak, ale zkrátka když se nedaří, tak se nedaří,“ láteří a na otázku, co dělat, aby smůlu prolomil, říká: „Čekat, pořád střílet a počkat, až to začne padat.“

Na nevydařené vystoupení je třeba rychle zapomenout a soustředit se na další utkání. „Máme týden, abychom se dali dohromady, v úterý uděláme jen dobrovolný trénink, aby si hráči mohli od hokeje odpočnout,“ popisuje plán na nejbližší dny Marek Sýkora. Plzeňský lodivod zároveň zdůrazňuje důležitost následujících dvou utkání: V sobotu hrajeme ve Varech a v neděli doma se Vsetínem, to jsou zápasy, které napoví, jak na tom letos Plzeň bude."