Pořád jsme favority, ale musíme to dokázat na ledě, říká Josef Pour

Před začátkem čtvrtfinálové série byli plzeňští dorostenci jasnými favority. Přesto první utkání tomuto faktu vůbec nenasvědčovalo. Keramici měli optickou převahu, ale vytěžili jen jedinou branku. Navíc v prodloužení inkasovali smolný rozhodující gól. Vlastenec pomohl k prvnímu bodu Ocelářům. Před středeční odvetou však mladíci Lasselsbergeru hlavu něvěší. „Musíme všechno hodit za hlavu a začít s jiným přístupem. Pořád jsme favority, ale musíme to dokázat na ledě,“ říká před druhým dílem postupové hádanky obránce Josef Pour.

Očima fanoušků byly síly na ledě plzeňské ČEZ Arény rozloženy jasně. Domácí se tlačili do útoku a hosté čekali na chyby. Trenér Radek Kampf však jejich mínění upravuje. „Převahu jsme určitě neměli, za celý zápas jsme vystřelili snad dvakrát na branku. Byl to náš nejhorší výkon v celé sezóně,“ uvedl hned po zápase a bylo vidět, že i jeho výkon týmu nemile překvapil. „Jsem zklamaný stejně jako hráči. Zítra přeházíme pětky a popereme se o vítězství,“ velí před odvetou, která následuje za necelých dvacet dva hodin po posledním hvizdu prvního klání.

Ve středečním zápase bude důležité poučit se z chyb. „Měli jsme pouze optickou převahu, ale puk jsme neustále honili po koutech a tak se nedá hrát. Chyběla odvaha hráčů jít před bránu a vybruslit z rohu. Jen ten jediný gól, kdy Ondra Hošťálek vybruslil před branku, byl výjimkou,“ vypichuje Kampf hlavní příčinu prohry a dodává: „Zítra to může být úplně o ničem jiném. Kluci ještě nemají zkušenosti s takovýmito zápasy. Uvidíme, jak se z toho vyspí a jak nastoupí.“ Lasselsberger zůstává nadále favoritem, přesto trenér Západočechů upozorňuje: „Třinec poslal čtyři hráče do juniorky, naopak my jsme si dva stáhli. Oni to přijeli jen zkusit, ale ukázalo se, že jejich nasazení vedlo k vítězství.“

I střelec jediné branky domácích Ondřej Hošťálek doufal v lepší start série. „Byl to od nás špatný výkon, snad nejhorší v sezóně,“ shodl se se svým koučem. „Gól jsem dal po chybě jejich obrany, vybruslil jsem si před branku a pak trefil. Je hezké, že jsem se prosadil, ale týmu to nepomohlo,“ vrací se krátce k ,z plzeňského pohledu, nejlepší akci utkání. Jinak se útočníci trápili. „Za první třetinu jsme vystřelili pětkrát, za druhou šestkrát a v poslední ani nevím,“ říká, a odhaluje tak příčinu neúspěchu.

Slabá střelecká aktivita modrobílých pomohla soupeři k prvnímu bodu v sérii na tři vítězná utkání, ale v prodloužení zasáhla do hry ještě výrazněji náhoda a štěstí. „Nevěděl jsem, že hráč střílí, puk mne trefil do nohy a skončil v brance,“ popisuje inkriminovaný moment smolař Josef Pour. Nahození od mantinelu tak přineslo radost Ocelářům. Ti vyhráli bitvu, ale mají jen nakročeno k vítězné válce. „Musíme všechno hodit za hlavu a začít s jiným přístupem. Pořád jsme favority, ale musíme to dokázat na ledě,“ říká před druhým dílem postupové hádanky.