Beru jako čest hrát s Málkem a Vlasákem, říká Jakub Kocman

P l z e ň - Hráči HC LASSESLBERGERU PLZEŇ absolvují během léta vydatnou porci přípravných zápasů. Hlavní kouč Jiří Kučera se proto společně se svým asistentem Františkem Černým rozhodl prostřídat lajny tak, aby každý nemusel absolvovat plný počet utkání. Minulý čtvrtek dostala proto volno první útočná formace Vlasák, Divíšek, Ludvík, kterou zastoupili junioři. Jedním z mládežníků, jenž mohl přičuchnout k dospělému hokeji, je Jakub Kocman. "Pro mě to znamená hlavně zkušenost. Navíc je to i pocta, když můžu být v týmu s takovými hráči, jako jsou Málek nebo Vlasák," říká.

Minulá sezóna se Jakubu Kocmanovi vydařila, v juniorech patřil mezi hlavní osobnosti a prodral se s nimi až do play-off. Přesto ho pozvánka do A týmu překvapila. "Jasně, nečekal jsem to. Áčko chtělo první pětku z juniorů, proto řekl pan Kampf, abych šel já, Šimán a Šimek. Jsem za příležitost strašně rád, beru to jako zkušenost. Navíc je to i pocta, když jsem v týmu s takovými hráči, jako jsou Málek nebo Vlasák," popisuje hbitý útočník.

Do úvodního tréninku naskočil nervózně. "Bál jsem se něco udělat, abych to hned nezkazil," vypráví dnes již s úsměvem. Hráči v A týmu ho ale přijali mezi sebe bez problémů. Hlavním rozdílem mezi juniory a dospělými je podle něho rychlost. První zápas odehrál za muže na Slavii v rámci Tipsport Hockey Cupu. "Bylo to jiné hlavně v tom, že na Slavii je menší kluziště než tady v Plzni. A navíc šlo o tu Slavii, takže to mi na klidu rozhodně nepřidalo. Myslím ale, že jsme neudělali žádnou chybu a odehráli solidní utkání. Dostali jsme také hodně prostoru, kromě přesilovek a oslabeních se pětky pravidelně točily," pochvaloval si důvěru, kterou jeho formaci dala trenérská dvojice Kučera, Černý. V lajně nastupuje společně se Šimánem, se kterým je sehraný, a nově i s Markem Šimkem, jenž nahradil zraněného Jindru. "Klape nám to, na ledě si rozumíme," konstatoval spokojeně Kocman.

Od profesionálů se rozhodně má co naučit. A navíc, když se dobře zapíše, v případě marodky by mohl i nastoupit do seniorské extraligy. "Teď hlavně beru ty zkušenosti. Hrát extraligu je mým snem, bylo by to moc krásné. Zároveň ale vím, že je tu spousta dalších hráčů, kteří by za ně popřípadě mohli naskočit, ať už Stránský, Kubalík nebo další," zůstává nohama na zemi. O tom, jak bude či nebude nastupovat ještě přesnou představu nemá. "Dozvídáme se to, že budeme hrát, až těsně před zápasem. Například v úterý ráno nám řekli, že s námi počítají proti Znojmu. Hodně také záleží, jaká lajna zrovna odpočívá. Takže opravdu nevím, jestli budu hrát i v dalším utkání," uzavřel.