Mám tyhle důležité momenty rád, řekl Jakub Šindel ke svému vítěznému nájezdu

P l z e ň - HC Lasslesberger Plzeň si stále drží domácí neporazitelnost. Ale po dnešním zápase s HC Bílými Tygry Liberec mohlo být všechno jinak. Hosté vedli už 2:0, když v poslední minutě 2.třetiny snižoval na rozdíl jediného gólu budoucí hrdina utkání Jakub Šindel. Plzni se podařilo vyrovnat, Liberec se v oslabení dostal znovu do vedení. I tenhle náskok dokázali domácí stáhnout. A pak přišla velká chvíle výše zmiňovaného plzeňského útočníka. Rozjel se k sedmému plzeňskému nájezdu a….proměnil. „Hnilda tam byl hodně zalezlý, tak jsem to co nejrychleji napálil do víka a bohudík to tam spadlo,“ popsal rozhodující moment utkání.

O nájezdech se často hovoří jako o loterii. Nikdo předem nevím, jak skončí, kolik pokusů bude třeba k rozhodnutí. A v Plzni jich dnes bylo třeba opravdu dost. Až celkově třináctý znamenal definitivní konec zápasu. Jeho úspěšným exekutorem byl Jakub Šindel. „Je to hop nebo trop. A pro nás naštěstí dneska bylo hop,“ potvrdil zrádnost samostatných nájezdů. Vítězná rozhodující trefa nebyla jeho prvním pokusem. Šindel samostatné nájezdy z Plzeňáků také otvíral. V úvodním však úspěšný nebyl. Do svého dalšího pokusu tedy měnil taktiku. „Při obou nájezdech jsem chtěl udělat bekhendovou kličku a ani jednou jsem se k ní nedostal. Ale to si člověk naplánuje, a pak se stejně musí rozhodnout podle toho, jak reaguje gólman. Na podruhé jsem to co nejrychleji napálil do víka,“ rozpovídal se o pocitech střelce při samostatném nájezdu.

Jakub Šindel se do listiny střelců zapsal už v závěru druhé třetiny, kdy díky němu Hnilička 11 vteřin před druhou sirénou poprvé kapituloval. Ani sám pořádně nevěděl, jak k tomuto zásahu přišel. „Míša Důras mi hodil puk a já ho z první trefil. Chtěl jsem to dát někam nahoru a brankář si to srazil rukou na beton. Jediné co mě zajímalo, bylo, že to tam spadlo,“ přiblížil celou akci. Plzeň už před tím měla dost šancí na snížení, možná i na vyrovnání, ale ne a ne do liberecké sítě žádná spadnout. „Vždycky se buď něco zlomilo nebo puk někam před prázdnou bránou odskočil, trefovali jsme tyčky…,“ povzdechl si nad promarněnými šancemi Jakub.

Plzeň nemá mnoho času na odpočinek před další zápasovou prověrkou. Hned v úterý ji doma čeká Kladno. To moc dobře ví i modrobílá „jednadvacítka“: „Teď to jde v rychlém sledu a není čas něco natrénovat. První měsíc a půl se hraje fakt na krev.“ Poté ještě dodal: „Dnešní večer a zítřejší den je hlavně na regeneraci a posbírání co nejvíc sil.“ Taková je prý taktika na kladenské soupeře.

To, že se v Plzni bude hrát první letošní prodloužení, zařídil Peter Fabuš. Byl to on, kdo v 53.minutě vyrovnával na 3:3. Před tím však slovenský útočník spoustu šancí neproměnil. „Věřil jsem, že to zlomím. Kdybych nevěřil, tak nehraji hokej,“ vyjádřil své pocity. „Ale pokud by tam něco spadlo v první nebo ve druhé třetiny, asi byl ten zápas úplně jiný,“ doplnil Peter. O vyrovnávacím gólu se vedl na ledě krátký spor. Liberečtí protestovali, že byl vstřelen až po odpískání. Na pár vteřin se radost změnila v nejistotu. „Chvíli jsem zaváhal, ale Tomáš Vlasák říkal, že jak rozhodčí pískl, tak ukázal, že je gól, že není o čem diskutovat,“ přiznal se i střelec, že na chvíli nevěděl. Poté ještě dodal, že píšťalku slyšel: „Vnímal jsem ji. Ale od toho jsou rozhodčí. Prostě gól uznali a já o nebudu říkat, jestli byl takový nebo makový.“

Plzeňská domácí krasojízda dnes zaznamenala první malinké škobrtnutí. Rozjetý plzeňský expres trochu Bílí Tygři přibrzdili a sebrali mu bod. „Liberec podal dobrý výkon. Postavili se na červenou čáru a ustupovali. Nám se přes ně velmi těžko procházelo,“ pochválil soupeře Peter Fabuš. Že by to bylo ale utkání těžší než ty předchozí, netvrdí: „Každý zápas stojí hodně sil.“ I slovenský reprezentant potvrdil, že rozhodující pozápasové nájezdy jsou trochu zvláštní. Ale rozhodně mu nevadí. „Je to adrenalin. Potřebuji ho prožít, ale kdybych nebyl dřevák a dal hned první nájezd, tak se tady lidi nemuseli tolik nervovat,“ zkritizoval sám sebe. V úterý se na horkém plzeňském ledě představí další soupeř. „Je třeba si odpočinout a připravit se na Kladno,“ dodal závěrem Peter Fabuš.