Aplaus ve stoje? Bomba, přiznal Kracík

Plzeň - Modrobílí rytíři se opět vyřádili na dalším soupeři, tentokrát jejich střeleckou aktivitu odnesli třinečtí Oceláři. Nejprve Západočeši vyčkávali, nechali hrát soupeře a pak udeřili. Sice to tak pohádkové nebylo, ale výsledek 7:3 jistě každého příznivce Lasselsbergeru zahřeje u srdce. A co potom snová druhá třetina s výsledkem 6:0?! …? „Když diváci po druhé siréně aplaudovali ve stoje, to byla bomba,“ přiznal Jaroslav Kracík.

Plzeňští uštědřili dalšímu soupeři pořádnou lekci. Až do pětadvacáté minuty to s třineckými nadějemi na bodový zisk vypadalo dobře, ale pak se začaly dít věci. Bum, prásk, třísk a třinecký Vojtek s trochou nadsázky ani nestíhal lovit puky ze své sítě. Stejně jako bylo sedm statečných, tak i pro plzeňské hráče šťastný počet kotoučů zavítal až za jeho záda.

Trenér hostujícího celku Antonín Stavjaňa byl výsledkem i hrou svých svěřenců zklamán. „Tuhle třetinu si budeme určitě hodně dlouho pamatovat. Není to ale záležitost pouze dnešního utkání, takových kolapsů bylo v této sezóně víc,“ smutnil. Lodivod modrobílých Pavel Hynek naopak mohl hýřit optimismem, přesto zůstal pevně na zemi. „Jak se nám první třetina střelecky nedařila, o to víc to vyšlo v té druhé. Takových dvacet minut, jaké jsme měli dneska my, odehrajete párkrát za sezónu, možná jenom jednou. Jsme proto rádi, že jsme utkání zvládli. Měli jsme obavu, aby nás nevyzpytatelný Třinec nevybrejkoval. O to víc nás těší tři body,“ pochvaloval si. Co se týče marodů, hlavní kouč přinesl ne zrovna úplně šťastné zprávy – Martin Adamský by v každém případě měl stačit utkání ve Zlíně, není vyloučeno, že do hry naskočí dříve, ale Jakub Šindel v lepším případě bude scházet týmu ‚jen‘ dva týdny.

Poprvé v české extralize se třikrát za jedno utkání trefil plzeňský ostrostřelec Peter Fabuš. Přiznal, že radost ze zkompletování hattricku neprožívá příliš často. „To už je strašně dávno, co jsem ho vstřelil naposledy. To bylo ještě v Trenčíně. Každopádně za jednu třetinu to je můj premiérový,“ usmíval se slovenský reprezentant. Jeho střelecké štěstí určitě nepotěšilo jenom plzeňské publikum, ale i týmového pokladníka Cartelliho, protože do kasy přibyde příjemná částka. „Určitě se mi to tam nějak nasčítá. Vypsal jsem totiž již před zápasem odměnu za vítězství, protože jsem v Třinci hrál. Mário mi to spočítá.“

A který gól se mu nejvíce líbil? „Ten první, měl jsem po něm takové uspokojení na duši,“ přiznal, že nejlepší pocit měl ze samostatného úniku, kdy si počínal chladnokrevně, i když mu nájezdy proti Liberci nevycházely podle představ. „Když dostanete puk, není čas na přemýšlení a jdete do zakončení a dát gól. Jsem rád, že mi to tam spadlo,“ pokračoval. Jeho třetí branka rovněž byla okulahodící - puk mu přesně na hokejku poslal kapitán Straka a Peter ho po zápase hodně chválil. „Při takové nahrávce stačí nastavit čepel a ono to tam jde samo,“ děkoval na dálku. .

V první třetině předvedli Plzeňští možná jeden ze svých nejhorších výkonů na domácím ledě. „Začali jsme ji vlažně, i když si vždycky říkáme, že musíme do zápasu vstoupit agresivně a dostat soupeře pod tlak. Zatím se nám to nějak nedaří. Když jsme prohrávali, udělal trenér změny a nás pak první gól nastartoval. Zlomová branka byla také ta Vlasyho na 3:1,“ hodnotil uplynulých šedesát minut ze svého pohledu. O první přestávce prý žádná vichřice kabinou neprolétla. „Nebyl důvod na paniku, přeci jen jsme měli před sebou čtyřicet minut, a to je hodně času,“ popisoval. Sedm branek v síti Ocelářů nevypovídá rozhodně nic lichotivého o jejich obraných valech. „Udělali tam hrubky ve středním i v jejich pásmu a my je trestali, to je jedině dobře,“ pochvaloval si Peter.

Jaroslav Kracík je v extraligových kruzích dobře znám pro svou většinou skvostně načasovanou gólovou přihrávkou. Ani dnes svému jménu nezůstával nic dlužný. „Za tu dobu, co jsem tady, se to už o mně ví,“ smál se. Stejně jako na Petera i na modrobílou jednaosmdesátku mířila otázka ohledně zaspalého začátku. „Říkáme si, abychom do toho šli, nějak nám to však nejde. I když jsme měli šance, gól jsme nedali. Naštěstí se to zlomilo v druhé třetině,“ oddechl si. Určitě přínosem byly i změny v sestavě, které udělal trenér Hynek. „Proházení řad měl přinést impuls, aby se něco změnilo, abychom dali branku. A vyšlo to,“ pokračoval. Druhá třetina pak byla z říše snů, posuďte sami, kdy naposledy jste viděli šestibrankovou vítěznou třetinu svého mužstva…? „Když diváci po druhé siréně aplaudovali ve stoje, to byla bomba,“ přiznal Jaroslav.

K dalšímu utkání zajíždějí Plzeňští na pardubický led, kdy se s tamním celkem střetnou za dozoru televizních kamer již tento čtvrtek. „Liga je hrozně vyrovnaná, je jedno, jestli hrajete s prvním nebo posledním. Každý může prohrát s každým, to jste viděli ostatně ve Znojmě. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně, hrát hned od začátku – lépe než posledně – a pokusit se zvítězit,“ má jasno plzeňský odchovanec.