Klukům budu držet palce, slibuje Šindel

Plzeň - Kolikrát už byl Jakub Šindel k vidění na plzeňském tréninku... mnohokrát, jistě odpovíte. Ale když vyjel v neděli na led s A týmem Lasselsbergeru, bylo to úplně něco nového, vždyť ještě všichni pamatujeme rychlost, s jakou si balil kufry a přesunul se do konce sezóny do finského Lahti. Se svými bývalými spoluhráči ale zvládne dva tréninky, aby během svátků, které tráví v České republice, nepřišel o zápřah, na nějž je zvyklý. A navíc se také po odmlce potkal s kamarády, s nimiž v kádru Plzně dlouho působil. "Byl jsem tady čtyři roky, a i kdyby z toho chtěl vypadnout, nepůjde to. Jsem tady zabydlený, po sezóně zase přijedu do Plzně. Klukům budu v sezóně na dálku držet palce," slibuje.

Jakub Šindel sezónu 2008/2009 dohraje ve finském Lahti. Tato zpráva zaskočila jistě nejednoho fanouška, a jelikož se útočníkův přesun do země tisíce jezer udál ze dne na den, nezvládl ani loučení s fanoušky, jako se například podařilo Petru Vampolovi. Na plzeňském ledě tak už jen zvládne dva „sváteční“ tréninky, s rodinou oslaví Štědrý den a na Boží hod nasedne na letadlo a poletí zpátky do svého nového působiště.

Když se ohlédnete zpět, jak se váš bleskový přesun vlastně upekl?
Bylo to hodně rychlé, v neděli hned po zápase se to rozseklo. Už nějaký čas předtím byly nabídky, ale tohle bylo jasné a konkrétní. Kluby se dohodly, takže nic nestálo v cestě tomu, abych druhý den odletěl.

Hrálo roli v rozhodování i to, že Lahti dobře znáte?
Tohle se sešlo spíše shodnou okolností, sáhl bych asi po většině nabídek z Ruska nebo Finska, ale Lahti prohrálo několik utkání za sebou, hlavně doma a navíc tam mám kamaráda Míšu Birnera, se kterým jsem hrál pět sezón v nároďáku a na Slavii… Takže tohle všechno asi rozhodlo, podepsal jsem to a šel.

Už se zabydlujete?
Dostal jsem byt, auto, všechno. Je o mě postaráno parádně. Až na to, že je tam světlo jenom asi od deseti do dvou, je to super.

Jakými slovy byste charakterizoval svůj nový mančaft?
Hodně mladý tým. Hraje tam pět starších borců kolem šestatřiceti let, takoví místní kluci, ale jinak jsou tam hodně mladí kluci – asi čtyřiadvacet let – a jsou to hodně dobří bruslaři. Všechno je hrozně rychlé, menší kluziště… Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak asi s AHL, nebo WHL, kterou jsem hrál.

Zvládl jste již odehrát nějaká utkání?
Měl jsem hrát dva zápasy, ale stihl jsem jenom jeden, protože mi uletělo letadlo v Mnichově. Kvůli špatnému počasí jsme čtyřicet minut kroužili nad letištěm, a když jsme přistáli, jenom jsem viděl, jak mi spoj odlétá. V utkání, které jsem odehrál, jsme zvítězili, já hrál v první lajně a dal jsme i branku, takže pocity super.

A na jak dlouho jste zpátky v České republice?
Doma jsem na svátky, jenom pět dní. Jsem rád, že si s kluky můžu zatrénovat během neděle a pondělka. Zpátky zase odlétám pětadvacátého brzo ráno.

Budete i nadále sledovat výsledky plzeňského Lasselsbergeru?
Určitě. Díval jsem na utkání přes internet a volám si s Míšou Důrasem, který už tedy v Plzni není, a s Krácou. Byl jsem tady čtyři roky, a i kdyby z toho chtěl vypadnout, nepůjde to. Jsem tady zabydlený, po sezóně zase přijedu do Plzně. Klukům budu v sezóně na dálku držet palce.