Tomas: Prostě mi to tam třikrát spadlo

P r a h a - Jednoznačným hrdinou dramatické bitvy Plzně se Spartou byl útočník Lasselsbergru Roman Tomas. Jeho tři góly spolurozhodly o ukončení střeleckého i bodového půstu Západočechů. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě a i přes dvoubrankové vedení, museli hosté bojovat o vítězství do samého konce. "Dneska jsme byli ve hře pět na pět lepším týmem," má jasno Tomas. "Sparta sice měla víc přesilovek, dostala se do hry, vyrovnala, ale ukázala se síla našeho kolektivu."

Ve dvou předchozích zápasech nedali Plzeňští ani gól. Takováto bilance nutí k zamyšlení. "Ty dva zápasy byly strašné. Řekli jsme si dneska na rozbruslení, že musíme více střílet, že to tam určitě padne." A vyšlo to, Spartě jich nastříleli hned pět.

Vstřelit hattrick je výjimečná událost pro každého hráče. Musí se sejít mnoho příznivých okolností. Dobrá forma i potřebné štěstí. Právě to potřebujete, abyste proměnili dobrý výkon ve výborný. "Nemyslím si, že bych měl nějaký extra den. Už v předcházejících zápasech jsem měl šance, ale prostě mi to tam nepadlo. Naopak dnes se mi to povedlo, za což jsem moc rád."

První branku vstřelil už ve 4. minutě, čímž otevřel skóre zápasu. Další dvě trefy přidal ve druhé třetině. "První padnul po krásné přihrávce Dvořáka zpoza brány, kdy jsem to vypálil z první. Při druhém jsem byl sám před brankářem, položil jsem si ho a dal k tyčce. A potřetí jsem jel proti sparťanskému bekovi, sjel jsem si doprostřed a vystřelil," popsal Tomas své tři góly.

Chybělo však málo a hattrick by jej vůbec netěšil. Vyrovnávací brance Sparty na 4:4 totiž předcházel jeho faul a v následné přesilovce Pražané srovnali. "Byl to strašný pocit, ale naštěstí jsme přidali ještě vítězný gól," oddychl si.

Po příchodu ze zachraňující se Mladé Boleslavi našel slovenský útočník novou motivaci. "Tady se hraje o trochu víc. Nechci Boleslav podceňovat, ale asi budou hrát play-out, zatímco Plzeň chce do play-off."