Pavel Francouz kvitoval alespoň jedno vítězství, litoval , že první třetinu Plzeň neuhrála na 0:0

P a r d u b i c e - Osmnáctiletý mladíček a plzeňský objev letošní sezóny má odchytané svoje první minuty v play-off. Pavel Francouz naskočil do druhého zápasu čtvrtfinálové série mezi Pardubicemi a Lasselsbergerem ve druhé třetině za stavu 3:1 pro domácí. Podal kvalitní výkon, za jeho záda neproklouzl ani jeden z jednadvaceti pokusů perníkářů. K obratu v utkání to však stejně nestačilo.

Jste spokojení se stavem série 1-1 na zápasy?
Určitě. Jeli jsme sem s tím, že chceme urvat aspoň jedno vítězství. Povedlo se nám to hned v prvním utkání, což jsme se přáli. Pardubice to měly těžší, protože šly do zápasu po dlouhé době. Dnes jsme prohráli první třetinu 1:3 a dopadl tak celý zápas.

Rozhodla už první třetina. Takhle jste si ji ale určitě nepředstavovali…
Bylo nám jasné, že na nás Pardubice vlétnou. Už kvůli fanouškům, kteří je ženou dopředu. Navíc jsou mírným favoritem. Snažili jsme se první třetinu hrát na 0:0, bohužel se nám to nepovedlo.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do branky. Až o přestávce nebo už jste měl nějaké náznaky dříve?
Po třetím gólu se Honza Chábera domluvil s trenérem gólmanů Pejcharem, který mi oznámil, ať se rozcvičím, že od druhé třetiny půjdu do branky.

Produktivita asi není taková, jakou jste si představovali. Dva góly za dva zápasy…
Pardubice hrají hlavně dobře do defensivy, záda jim kryje výborný brankář Lašák, proto se proti takovému soupeři těžce prosazuje.

Vnímali jste fanoušky, kteří vás přijeli podpořit v docela hojném počtu?
Jsme rádi, že nás fanoušci přijeli podpořit v tak hojném počtu, vytvořili nám výbornou kulisu a pomohlo nám to. Povzbudilo nás to.

Jak vy osobně jste se cítil při chytání svého prvního zápasu v play-off?
Snažil jsem se na to moc nemyslet, bral jsem to jako normální zápas. Pomohlo mi, že jsme po mém příchodu do branky hráli dlouhé oslabení a šlo na mě hodně střel, tak jsem se dobře rozchytal a dostal se rychle do tempa.

Je nějaký rozdíl chytat play-off a „obyčejný“ zápas v základní části?
Ani jsem to nevnímal. Pro mě je každý zápas stejný. Vždycky se snažím chytit puk.