O příčku výše do Zlína

Plzeň - Po dvou těsných prohrách se Plzeňští vydávají téměř přes celou republiku do Zlína, kde podstoupí tuhý boj o třetí až čtvrtou příčku. Utkání bude o to těžší, že Zlín bude chtít potvrdit své jasné vítězství na Spartě. Navíc v týmu Zlína se proti indiánům postaví i v Plzni známý Michal Důras, kterému se letos střelecky daří. Pojeďte povzbudit své indiány do Zlína. Komu se nechce absolvovat dalekou cestu, může alespoň doma držet palce u online přenosu.


PSG Zlín
vs.
HC PLZEŇ 1929

Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
30. října 2009
21. kolo hokejové O2 extraligy

Dlouho avizovaná a hodně probíraná výměna hráčů Kůrky a Micky mezi týmy Slavie Praha a Mountfield České Budějovice se uskutečnila již 18.10. Prvně za nové týmy však hráči nastoupili až v posledním kole. Oba dva si vedli rozdílně. Zatímco Micka se představil před vlastními fanoušky v Českých Budějovicích, prohrál 1:4, připsal si jednu asistenci a šest trestných minut a jinak patřil mezi průměrné hráče, Kůrka otevřel skóre v Plzni, na druhý gól nahrál a byl vidět v dobrém slova smyslu celý zápas. Do tohoto zápasu vstoupila v pozměněné sestavě i Plzeň, která ukončila spolupráci s Branislavem Mezeiem po jeho neuspokojivých výkonech. Také se poslední kolo čekalo, jak si v repríze loňského čtvrtfinále povede Sparta, která již třikrát za sebou prohrála. Pražský tým prohrál i počtvrté a navíc na vlastním ledě nevstřelil ani branku. Zlínský Jakub Sedláček tak vychytal první nulu v sezóně. Budou plzeňští střelci úspěšnější než Sparťané?

-----------------------------------------------------------------------------------

Nástup do sezóny se povedl

Zlín nastoupil do extraligy precizně a téměř od začátku soutěže se pohybuje na předních příčkách. Krátkou chvíli tomuto celku patřilo i první místo extraligové tabulky. Nyní se tým Zlína nachází na čtvrtém místě a patří do pětice týmů, které sesbíraly více než třicet pět bodů. Moravané mají bodů 36, stejně jako jeho nynější soupeř z Plzně. Zlín přitom mohl být ve skutečnosti ještě výše, ale čtyřikrát nedokázal bodovat se soupeřem z dolní poloviny tabulky, přičemž dvě prohry přišly s Libercem. Tým Zdeňka Venery však podává kvalitní a vyrovnané výkony a do této doby neprohrál více jak dvakrát za sebou. Za to nejdelší vítězná šňůra obsahuje čtyři vítězství v řadě.

Trocha čísel

O trefy do soupeřovi sítě se starají všechny čtyři formace. Přes to více než patnáct kanadských bodů získali pouze dva hráči. Tato jména asi nejsou žádnému plzeňskému fandovi neznámá. Jedná se o Petra Lešku, který nasbíral bodů 20 (5+15). Pouze o dva body méně vybojoval Jaroslav Balaštík (10+8).

Pevnou oporu v brance našli Zlínští v Jakubovi Sedláčkovi, který v sedmnácti zápasech inkasoval 2,25 gólů na zápas s úspěšností 92,96%. Velkou pozornost by také Plzeňané měli věnovat obránci Lukáši Galvasovi, který se ve svém týmu mezi obránci dělí o dvě prvenství. Díky sedmi kanadským bodům je společně se Švrčkem nejproduktivnějším obráncem. V hodnocení +/- se zase se skórem +5 dělí o prvenství s Hamrlíkem. V hodnocení +/- je z celého kádru nejlepší Balaštík se sedmi kladnými body. Nejtrestanějším hráčem Zlína je Rachůnek (33), který nasbíral i nejvíce záporných bodů (-6) v hodnocení +/-.

Mírné změny v kádru

Plzeňská vítězná vlna končila v Pardubicích gólem pouhých osm sekund před koncem zápasu. Tento gól padl po několika chybách počínaje u obránce Mezeie za brankou. Byly to však poslední sekundy tohoto zkušeného obránce v plzeňském dresu. V posledním zápase proti Slávii už nenastoupil z jednoho prostého důvodu. „S hráčem jsme se po domluvě shodli s ukončením spolupráce," řekl našim oficiálním stránkách jednatel HC Plzeň 1929 Ing. Jaromír Zavoral. Po ukončení spolupráce se stokilovým obráncem musí trenér Jelínek zalepit ještě jednu trhlinu a to mezeru po Kracíkovi, který se zranil. Plzeňští trenéři mohou však nadále počítat se službami brankáře Dušana Salfického, jehož střídavý start je vyřízen ještě na dva plzeňské zápasy. Příchod tohoto muže odstartoval vlnu výher, která se zastavila až v Pardubicích. Protože ale indiáni v prodloužení prohráli i domácí zápas se Slávií, prohrála druhý zápas za sebou. Na tiskové konferenci po zápase s Pražany si Michal Dvořák všiml zajímavého faktu. Plzeň musela dohánět či otáčet stav ve čtyřech z posledních pěti zápasů. Zároveň mírně prozradil recept, jak to udělat, aby se plzeňská série proher nevyrovnala těm dvěma předešlým a nevyhoupla se na číslo tři: „Musíme zlepšit hlavně začátky. Nejde pořád dotahovat a dohánět skóre ve druhé nebo třetí třetině.“ Každý si je však vědom, že ve Zlíně indiány nečeká nic lehkého – bude to přímý boj o třetí až čtvrté místo.

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Plzeň 1929 2
HC Slavia Praha 3 pp.
(0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)


Branky a nahrávky: 38. Scofield (Hanzlík, Vampola), 57. Straka (Modrý, Vlasák) - 5. Kůrka (Vondrka, Červenka), 13. Červenka (Havel, Kůrka), 64. Drtina (Čermák).
HC Plzeň 1929: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O´Brien, Dobrovolný - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Benda, Matějovský - Adamský, M. Heřman, Dvořák.

HC Sparta Praha 0
PSG Zlín 3
( 0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Záhorovský (Balán), 13. Rachůnek (Důras), 49. Leška (Balaštík).
PSG Zlín: Sedláček - Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Švrček - Köhler, Leška, Balaštík – Záhorovský, Balán, Čech - Sivák, Vlach, Kubiš - Kollár, Rachůnek, Důras.

-----------------------------------------------------------------------------------