Hlavně abych byl zdravý a uvidím, jak to všechno dopadne, říká Jaroslav Kracík

P r a h a – Plzeňští indiáni nastoupili v Edenu k druhému utkání Tipsport Hockey Cupu proti domácí Slavii. Nečekalo je nic lehkého, vždyť Slavia ještě v letošní přípravě neprohrála a dokonce nedostala ani gól. O tuto sérii však přišla hned v 8. minutě, kdy Kopřivu překonal Lukáš Hvila po přihrávce Jaroslava Kracíka. Ten s vědomím, že bojuje o smlouvu, se následně podílel na všech dalších brankách hostí a po zápase si mohl vychutnat děkovačku s výbornými fanoušky. My vám s ním přinášíme krátký pozápasový rozhovor.

Jardo, vydřené vítězství po vyrovnaném zápase. Souhlasíte?
Určitě. Slavia je silný tým, hlavně na domácí půdě, takže to byl velmi těžký zápas se šťastným koncem pro nás.

Ve třetí třetině se na poměry přípravného utkání docela jiskřilo.
Příprava, nepříprava. Prostě se přitvrdilo. Slavia samozřejmě doma nechtěla prohrát. Hlavně, že se nikdo nezranil, to je nejdůležitější!

Dnes byla vaše útočná trojice s Michalem Tvrdíkem a Lukášem Hvilou přímo k nezastavení. Jste podepsáni pod každým gólem.
Zápas se nám povedl, to je pravda, ale nebudeme to nějak přeceňovat. Je to stále jen příprava. Ta naše trojka už je docela sehraná, protože spolu již týden v této formaci trénujeme

Vstřelil jste dnes vítěznou branku, která byla skutečně výstavní. Ukázkově jste vymetl pavučinu v šibenici domácí branky. Co tomu předcházelo?
Nejprve jsme s Lukášem Hvilou se štěstím v našem obranném pásmu vypíchli puk. A když ho potom Lukáš zavezl za útočnou modrou, předložil mi ho tak, že to nešlo netrefit. Stačilo to jen zvednout nad ležícího Kopřivu.

Letos je pro vás příprava trošku specifická tím, že nic nemáte jistého a bojujete o smlouvu. Jste z toho svázaný, nebo přípravu prožíváte jako v předchozích letech?
Samozřejmě je to jiné, než jsem zvyklý. Stále smlouvu nemám a bojuji o místo v sestavě. Vracím se po zranění a o to je to těžší. Nejdůležitější je, abych byl zdravý.

Dnes jste byl u všech tří gólů. Na dva jste nahrál svým spoluhráčům a ten vítězný jste zavěsil sám. Myslíte, že to je důrazné přihlášení o místo v sestavě?
Doufám, že ano, ale jak jsem již říkal, nijak ten jeden zápas nepřeceňuji. Trenér mě vidí pracovat i na trénincích, tak stále čekám a uvidím, jak to dopadne.

Děkuji za rozhovor a přeji ať to dopadne co nejlépe.

-------------------------------------------------------------------------