Lukáš Hvila a Michal Tvrdík odchází

Sportovní ředitel Milan Tichý HC Plzeň 1929 dnes oznámil důvody odchodu útočníků Lukáše Hvily a Michala Tvrdíka. „Koncepce týmu je hotova. Lukáše Hvilu zkoušel trenér Jelínek nasadit do útoku k Martinu Strakovi, ale nefungovalo to tak, jak bychom chtěli. Druhá lajna je již hotová a pro klub i pro Lukáše by bylo nasazování do třetí nebo čtvrté lajny nemotivační. Stejný důvod platí i pro Michala Tvrdíka.“

Po pouhém roce tak odchází útočník, který přišel do západočeské metropole ze slovenského Zvolen HKm. Lukáš Hvila, slovenský rychlík a v sezoně 2008/2009 autor 58 kanadských bodů, se i v indiánském dresu ukázal jako platný útočník, ale jeho 7 vstřelených branek ve 43 zápasech základní části nenaplnilo očekávání. Přesto si mezi plzeňskými fanoušky našel mnoho obdivovatelů. V letošní letní přípravě se blýskl hlavně v zápase proti pražské Slavii, kdy jeden gól dal další dva připravil pro své spoluhráče.

Také Michal Tvrdík strávil v Plzni jenom jeden rok hokejového života. Přestože se Indiánům dařilo, bývalý hráč Pardubic, ve kterých prožil velkou část své sportovní kariéry, nebude na loňský extraligový ročník vzpomínat právě v dobrém. Důsledkem četných zranění a nemocí zasáhl jen do 39 utkání v základní části, ve kterých si připsal po 7 asistencích i gólech, což nebyl příspěvek, jaký by si sám hráč představoval.