Vladimír Svačina #13: Plzeň? Asi nejlepší, co mě mohlo potkat

Plzeň – Je odchovancem porubského hokeje, pokračoval v extralize ve Vítkovicích. Nyní se třiadvacetiletý Vladimír Svačina vydává na svou první štaci. Na západě Čech bude působit do konce aktuálního ročníku. „Ve Vítkovicích to již nějak nešlo, nefungovalo to, nevím. Bavili jsme se s agentem, že by byla vhodná změna. Já mu akorát řekl, kam bych nechtěl (úsměv). Následně mi volal, že mluvil s Martinem Strakou a já byl šťastný. Plzeň hraje útočný hokej, chodí spousta fanoušků. Takže vše dopadlo asi nejlépe, jak jen mohlo,“ věří.

Vladimíre, jaký byl pro vás první trénink?
Já byl poslední týden nemocný, měl jsem i horečky. Bál jsem se před tréninkem, jak vše zvládnu, ale pouze deset minut mi drobet pálilo na plicích, byl problém to udýchat. Trénink samotný byl rychlý, svižný, v dobrém tempu. Vše paráda, líbí se mi tady (úsměv).

S kým jste nastupoval a jak se vám s nimi hrálo?
S nikým, protože kluby se dohodly, že ve čtvrtek nemohu nastoupit. Trénoval jsem sám, povětšinou se stejně jezdily akce dva na jednoho a podobné cvičení.

Znal jste někoho z plzeňské kabiny?
Karla Pláška, který u nás působil na konci loňské sezóny a trošku Honzu Dreslera, jenž je od nás z města. Zbytek spíše od vidění.

Jak se upekl váš přesun na západ Čech?
Ve Vítkovicích to již nějak nešlo, nefungovalo to, nevím. Bavili jsme se s agentem, že by byla vhodná změna. Já mu akorát řekl, kam bych nechtěl (úsměv). Následně mi volal, že mluvil s Martinem Strakou a já byl šťastný. Plzeň hraje útočný hokej, chodí spousta fanoušků. Takže vše dopadlo asi nejlépe, jak jen mohlo.

Už jste si stihl zařídit v Plzni bydlení a podobné věci?
Já přijel včera v deset večer, lehl do postele a dnes utíkal dopoledne na trénink, takže jsem ještě neudělal vůbec nic (smích). Večer má přijet přítelkyně, já zde nemám ani téměř žádné oblečení. Mám v plánu si projít město, abych poznal jak vypadá. Bydlím u Martina Straky v hotelu, cestou na zimák jsem již zabloudil a to není tak daleko (smích).

Měl jste více nabídek?
Nabídky byly, ale mě lákala Plzeň. Odečetli jí body, jinak by byla na špici, mančaft mají famózní, myslím si, že to bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Jsem šťastný a vděčný, že mohu tady být.

Sedm branek, pět asistencí, za co se považujete? Střelec nebo asistent?
Já byl celý život nahrávač, až v extralize se statistiky celkem srovnaly. Když hrajete se Šimíčkem a Ujčíkem, ti vám servírují neskutečné přihrávky před bránu (úsměv).

Stihl již vám trenér říci, co od vás čeká?
Akorát jsme se stihli pobavit jak se cítím, na které straně bych byl raději atd. Vzhledem k tomu, že máme čas až do neděle, tak k tomu jistě ještě dojde.

Jak proběhlo uvítání v kabině?
Úplně super. Byl jsem trochu nervózní, ale přijali mě perfektně, podali jsme si ruce, nemyslím si, že by měl být problém.

Zmínil jste odečet bodů, jak se na celou kauzu díváte vy?
Já se tomu popravdě směji. Co na to říct? Hokej se hraje na ledě, ne v kancelářích.

Nebojíte se, že na vás bude vyvíjen větší tlak jako nyní na celou Plzeň je?
Já si myslím, že to je jedině dobře. Koho by bavilo, kdyby nebylo o co hrát a jen se šlo si zapinkat. Fanoušci jsou více vybuzení. Každý o něco bojuje, každý má své mety.

Děkuji za rozhovor.

-----------------------------------------------------------------------------------