Jan Hucl bude bojovat o své místo v nejvyšší soutěži

Plzeň - Jan Hucl patří mezi plzeňské odchovance. V Plzni s hokejem začal a prošel si zde i všechny mládežnické kategorie. Do zápasů A týmu nakoukl poprvé loni, v přípravě odehrál několik zápasů, v extraligové sezóně však zasáhl do jediného střetnutí. To se letos bude snažit změnit a o svou šanci bude bojovat i v utkáních European trophy.

Tak jako většina ostatních hráčů vyjel i Jan Hucl v neděli večer poprvé na nový led v plzeňské ČEZ Aréně. Jednalo se o první trénink, spíše jen rozbruslení, po suché části letní přípravy, kterou hokejisté absolvují rok co rok. A pokaždé jsou i první tréninky o zvykání si na novou výstroj a výzbroj. Jaké jsou tedy první momenty na ledové ploše? „Těžké (Úsměv). Zvykám si na brusle, trošku tlačí. A mám novou hokejku, takže to taky bude chvíli trvat,“ dodává urostlý obránce. Ten z prvního rozbruslení odchází až mezi posledními, ale dobře ví, že od pondělí už jej čekají opět daleko náročnější tréninkové jednotky. „Zítra už to bude horší, máme dva tréninky, posilovnu, tak uvidíme,“ popisuje náplň nejbližších dní. Přestože si v A týmu zahrál již před loňskou sezónou, přípravu s prvním družstvem zažil až letos. „Nemůžu to porovnávat s tím, co bylo loni, je to moje první příprava s áčkem,“ odpovídá na dotaz o údajně náročnější přípravě. „Těžké to bylo, ale dalo se to zvládnout. Já se cítím v pohodě.“ Každoroční dril si letos mladý bek prožil celý. „Žádné zranění ani jiné zdravotní problémy jsem neměl, takže jsem nikde nechyběl,“ prozrazuje.

Jako celý tým, i Honzu čeká letos jedna novinka. Tou je samozřejmě evropská hokejová soutěž European trophy, ve které indiáni narazí na týmy z Finska, země aktuálních mistrů světa, Rakouska nebo Slovenska. Přípravné zápasy tak nejen pro diváky, ale hlavně i pro samotné hráče dostávají zcela nový náboj. „Těším se! Je to velká příležitost abych se předvedl, tak uvidíme, jak to vyjde. Je to všechno před námi,“ přiznává, že motivace bude ještě vyšší, než obvykle. Pro Jana Hucla zvlášť, neboť o místo v sestavě se bude muset porvat. V poslední sezóně naskočil jen do jednoho zápasu s A týmem, jinak byl důležitou oporou plzeňské juniorky, několik zápasů odehrál i v druhé lize v dresu Klatov. Jak svou budoucnost tedy sám mladý obránce vidí? „Já vůbec si teď nedovedu představit, jestli se do áčka dostanu, nebo jestli budu hrát nižší soutěž. Ale samozřejmě budu bojovat o to, abych nastupoval v extralize,“ uzavírá odhodlaně.

------------------------------------------------------------------------------------------------