Indiáni se sešli oficiálně poprvé a hned makali naplno

Plzeň - Jak už jsme vás včera informovali, indiáni jsou na ledě a rozhodně nezahálejí. Na ledě se proháněli jak tahouni mužstva Straka s uzdraveným Vlasákem, trojice gólmanů Mazanec - Přikryl - Svoboda, posily Kaberle, Kratěna, Mrňa, tak dva explzeňští útočníci, kteří s týmem tedy jen trénují. Již včera jsme vás informovali o tom, že pokud patříte mezi fanoušky Jakuba Šindela, můžete jej vidět na ledě ČEZ Arény. Dnes se k týmu ale také připojil Petr Vampola, který se po několika trénincích v Plzni přesune do Švédska do svého nového působiště. V těle článku najdete rozhovor s Marianem Jelínkem o prvním oficiálním tréninku. A prozradíme, že opravdu stojí číst až do samotného konce...

Pane trenére, jak jste spokojený s prvním tréninkem na ledě?
Je těžké hodnotit, na to je moc brzy. Důležité ale je, že máme hráče zdravé, všichni dostali stoprocentní zelenou a mohou být maximálně zatěžování. Vlastně jen s výjimkou Tomáše Pituleho, který s námi ale normálně trénuje.

Nově mezi přípravnými zápasy můžeme najít utkání v Mladé Boleslavi, které sehrajete již příští středu. Proč jste do svého rozpisu přidali další zápas?
Chtěli jsme ještě rozpis doplnit tak, aby hráči neměli 14 dní v kuse bez utkání. Mladá Boleslav reagovala obdobně, a tak jsme se domluvili. Budeme tam hrát od dvanácti hodin, takže de facto za zavřenými dveřmi. Tento zápas by měl pro hráče představovat určité zpestření, které by do přípravy mělo zanést další aspekt hry.

Prozradíte nám váš tréninkový rozpis?
Dnes (pondělí, pozn. redakce) a v úterý dvakrát na ledě, dvakrát suchá příprava. Ve středu delší blok zakončený odpolední regenerací. Ve čtvrtek opět dvakrát dva a pátek stejný jako středa. Víkend mají hráči volný.

Na ledě se vám vystřídaly dvě skupiny, obě se skládaly z několika barevně odlišených formací. Například Martin Straka se objevil po boku Radka Dudy, ale bez Tomáše Vlasáka. Jsou tyto formace již směrodatné?
Není to jen tak, že bychom jména vytahali z klobouku, ale na druhou stranu to není tak, že se přesně podle dnešního tréninku budeme řídit. Ze začátku se samozřejmě budeme chytat toho, že například Duda vypadal dobře právě ve dvojici se Strakou, Kratěna hrál s Hlinkou. Máme v sestavě ale určité otazníky, zda budeme mít kterého hráče (Hlinka, Sýkora, pozn. redakce) k dispozici, a to potřebujeme ještě dotáhnout.

Dnes v nočních hodinách zveřejníme na oficiálních stránkách jméno nové posily, prozraďme, že opět bude zámořská. Jste rád, že právě tento hráč přichází?
Ještě jsem ho neviděl, jen vím, že má pěkné jméno. (smích)