Indiáni vyrážejí do Weidenu, utkají se ale s Tygry z Norimberka

Plzeň – Po sedmi duelech v European Trophy, ve kterých si Západočeši zajistili postup do finálového kola, nyní přátelsky zkříží hokejky s týmem Thomas Sabo Ice Tigers z Norimberka. V rámci přípravy se trenérům v neděli představí dvacetiletý Ondřej Havlíček. Minulý rok se svěřenci kouče Jelínka utkali s Mnichovem (2:7), Drážďany (4:2) a Lausitzer Foxes (9:2). Jak si nyní povede proti dalšímu německému celku?


THOMAS SABO ICE TIGERS NÜRNBERG
vs.
HC PLZEŇ 1929

Weiden
4. září 2011
přátelské utkání

-----------------------------------------------------------------------------------

O soupeři - Thomas Sabo Ice Tigers Nürnberg

Norimberk je typickým německým hokejovým týmem. Jeho hráče tvoří převážně Němci a Kanaďané, sem tam Čech, Fin či Švéd a Američan. V loňské sezóně zde působil plzeňský Petr Přikryl a Jan Platil, kterého nyní láká Kladno. V aktuální soupisce nalezneme kromě Jana Bendy, kterému se budeme věnovat níže, pouze jednoho hráče USA, zbytek tvoří hráči javorového listu a domácí. Všemu koučuje Andreas Brockmann.

Klub, který byl založen teprve v roce 1980, sídlí v Arena Nürnberger, což je multifunkční komplex z roku 2001, jenž pojme na hokej 8200 diváků, klubové barvy jsou červená a modrá. Minulý rok skončili Tygři desátí po základní části, následně vypadli s Mannheimem v předkole play-off.

Ani příprava zatím nenasvědčuje velkému letnímu oživení kádru. Norimberk z šesti utkání čtyřikrát podlehl, například Straubingu, který minulý rok skončil v lize předposlední a se kterým se indiáni také utkají, v generálce na extraligu, utrpěl debakly 1:4 a 2:6.

Pokud vás zaujal název Thomas Sabo, věřte, že se nejedná o jméno slavného místního hráče či zakladatele klubu, ale o značku šperků s téměř třicetiletou tradicí.

Plzni se postaví i Benda

Syn českých rodičů, proslul však v dresu Německa. Devětatřicetiletý zkušený hráč byl prvním německým hokejistou, který působil v ruské lize, vyzkoušel si i tu finskou, pár zápasů stihl i ve slavné NHL. V předminulé sezóně nasbíral v dresu indiánů pětatřicet bodů a stal se nejproduktivnějším obráncem ligy. Navíc dokázal svou univerzálnost, hrával na beku i centru. Minulý ročník odehrál v Chomutově, vyzkoušel si ovšem i dres Slavie či Mladé Boleslavi. V Norimberku již byl přes měsíc na testech, nyní se zapojil i do přípravných zápasů.

Prostor dostane v zápase i Ondřej Havlíček

Dvacetiletý dravý forvard patří mezi kladenské odchovance, kde působil až do juniorských let, kdy v sezóně 2007/2008 střídavě nastupoval za kladenské dorostence a juniory.

V roce 2008 si ho přetáhli Ústečtí Lvi do svého týmu. V této sezóně působil střídavě jak v áčku, tak i v juniorce. V juniorech patřil mezi tahouny mužstva – za 29 zápasů získal neuvěřitelných 49 bodů (23+26).

Stejně na tom byl i v další sezóně. Opět pravidelně nastupoval v ústeckých juniorech a dostal i několik příležitostí ukázat se v áčku. V juniorce patřil stále mezi tahouny – za 31 zápasů nasbíral 54 bodů (19+35).

Havlíček prošel všemi reprezentačními výběry. Nejvíce příležitostí dostal v reprezentační „osmnáctce,“ kde nasbíral v 16 zápasech celkem 6 bodů (4+2). Dobře se zapsal i ve „dvacítce.“

V sezóně (2010/11) se na něj opět spoléhal trenér juniorů a určitě počítal i s tím, že bude patřit mezi lídry celého týmu. Jenže naneštěstí potkalo Havlíčka na začátku soutěže zranění. „Byl jsem v Kanadě s reprezentační dvacítkou, spoluhráč mi spadl ze srandy na nohu a praskl mi vaz v koleni, tak jsem musel na operaci. A pak mi po týdnu vypadlo rameno. Takže taková smolná událost.“

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního přípravného zápasu:

Straubing Tigers 4
Thomas Sabo Ice Tigers Nürnberg 1
(1:0, 1:1, 2:0)


Branky a nahrávky: 2. Sparre (Meunier, Schönberger), 33. Sparre (St. Jacques, Whitecotton), 56. Meunier (Osterloh, Röthke), 58. Osterloh (Keil, Foerster) - 32. Oblinger (Frosch).
Thomas Sabo Ice Tigers Nürnberg: Ehelechner - Leask, Walter, Pollock, Traynor, Schüle, Butenschön – Greg Leeb, Brad Leeb, Barta; Benda, Joseph, Collins; Oblinger, Ehliz, Grygiel; Chouinard, Frosch, Sedlmayr; Aab.

HC Slavia Praha 3
HC Plzeň 1929 5
(0:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 22. Kadlec (Vašíček, Kůrka), 41. Růžička (Kadlec, Krejčík), 50. Kůrka (Kadlec, Svoboda) - 8. Hlinka (Mrňa, Kratěna), 38. Sýkora (Straka, Duda), 53. Sýkora (Straka, Vlasák), 54. Mrňa (Hlinka, Kratěna), 56. Kratěna (Hlinka).
HC Plzeň 1929: Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, Dresler, Frolo, Havíř, Růžička – Heřman M., Vlasák, Straka, Duda, Mrňa, Hlinka, Kratěna, Johnson, Kovář, Sýkora, Dvořák, Pitule, Heřman J.

-----------------------------------------------------------------------------------