Ondřej Kratěna #22

Bod je málo, chtěli jsme víc, hněval se Ondřej Kratěna

B r n o - Plzeň dlouho sahala v Brně po plném počtu bodů, nakonec však odjížděla z jihomoravské metropole pouze s jednobodovým úlovkem, když Indiáni podlehli Kometě na samostatné nájezdy. Na větší kořist si myslel i Ondřej Kratěna, který s námi po utkání hodnotil průběh duelu a spokojený s výsledkem příliš nebyl.

V minulém utkání proti Vítkovicím si Ondřej Kratěna připsal asistenci a proměnil rozhodující nájezd, v Brně však vyšel bodově naprázdno. Šanci připsat si přesný zásah v samostatných nájezdech měl i proti Kometě, ale tentokrát nebyl úspěšný. „Samozřejmě mě to mrzí, to je tak, když se člověk rozhodne v průběhu nájezdu změnit nachystanou věc, pak z toho vznikne takový paskvil. To se prostě někdy přihodí, že si hráč v průběhu nájezdu rozmyslí dopředu připravenou věc,“ litoval náhlé změny provedení nájezdu, když zakončoval neúspěšně mezi Hoviho betony.

Domácí byli po vyhraném utkání v Třinci v dobrém rozpoložení a na výsledek z nedělního zápasu chtěli navázat i proti Plzni. „Věděli jsme jak Kometa zahrála v Třinci, ale my jsme chtěli bodovat, chtěli jsme více než jeden bod, nejsme spokojeni,“ zlobil se útočník Indiánů a zároveň dodal: „Respektovali jsme jejich výhru v Třinci, ale s žádným strachem jsme do Brna rozhodně nejeli, chtěli jsme bodovat,“ znovu zdůraznil, že cíl byl více než jeden bod. Poté prozradil, že Plzeň tušila, jak se bude Brno na domácím ledě prezentovat. „Věděli jsme jak budou hrát, chtěli jsme se jim minimálně vyrovnat a odehrát dobrý zápas.“

Strakova družina měla přitom zápas dobře rozehraný, svůj náskok však ani v jednom případě neudržela. „Dvakrát jsme vedli a neudrželi to. Dělali jsme vzadu zbytečné chyby a vepředu jsme se nedokázali víckrát prosadit,“ viděl jednoduchou příčinu v neúspěchu. I začátek duelu zvládla Plzeň daleko lépe než proti Vítkovicím, ani to však nestačilo. „My jsme ani proti Vítkovicím nešli s filozofií, že budeme prohrávat ve druhé minutě 2:0. To se prostě někdy přihodí, ale cenné je, že jsme to proti Vítkovicím nezabalili a hráli jsme dál. Samozřejmě jsme si dávali proti Kometě na začátek pozor,“ připustil, že ponaučení z úvodního zápasu si západočeští hokejisté vzali.

Na závěr se řeč obrátila na to, jestli si už Ondřej Kratěna v novém působišti zvykl. „Příprava byla dlouhá, takže jsem v mužstvu etablovaný a teď už jedeme jen za dobrými výsledky.“ V minulé sezóně působil šikovný a zkušený útočník v pražské Spartě, se kterou nezažil zrovna příjemný rok. V novém útočišti by rád okusil trochu jiný extraligový ročník, co nejvíce vítězný. „Nemá cenu koukat se do minulosti. Jsem rád, že jsem v Plzni a chci pro ni odvádět maximum,“ uvedl rezolutně hráč dlouho spojený s jedním z pražských S.