Ohlasy 13. kolo

Na Plzeň budu vzpomínat jen v dobrém, třeba se neloučíme definitivně! Takto se loučil Hlinka s fanoušky

Liberečtí Tygři neměli na plzeňském ledě sebemenší šanci. Indiáni šlapali jako dobře promazaný hodinkový stroj švýcarské výroby. Od Mazance, který v brance dostal prostor před Svobodou, po obranu a útok předvedli domácí kompaktní výkon. Na pozápasové tiskové konferenci se k duelu vyjadřovaly dvě velké postavy tohoto střetnutí - mladý útočník Patrik Petruška, vyhlášený nejlepším hráčem zápasu, a Jaroslav Hlinka, který za Plzeň odehrál doma poslední zápas a kterému indiánské publikum dlouho ve stoje aplaudovalo.

Jaroslav Hlinka

Jaroslav Hlinka odehrál před plzeňským publikem své poslední utkání. Za indiány ještě nastoupí ve čtvrtek na ledě pražské Sparty, ale na západočeský led se při zápase už nevrátí. I proto byl moc rád za to, že jeho rozlučka s náročným publikem indiánského kmenu skončila vítězně. "Byl to těžký zápas a jsem opravdu moc rád, že jsme vyhráli. Liberec hrál době a nebylo to nic jednoduchého. Pomohly nám dva rychlé góly, od kterých se to odvíjelo," zmínil rychlé branky v úvodu zápasu, "myslím, že od té doby jsme měli zápas pod kontrolou a Liberec do žádných velkých šancí nepouštěli."

Nakonec přidal ještě jednu krásnou rozlučku, když Pincovi v hostující brance přidal třetí branku. "Jen jsem si najížděl do prostoru a prakticky ten puk ani pořádně neviděl. Našla mě skvělá přihrávka a pak už to nebylo nic těžkého," vyzdvihl práci Ondřeje Kratěny.

Jak tisková konference plynula, samozřejmě došlo i k ohlédnutí za celým působením v plzeňském dresu. A to Hlinka hodnotil opravdu jen samými pozitivy. "Pokud započítám i účast v ET, moc zápasů jsme neprohráli, a prostoru ke smutnění tedy nebylo mnoho. Jsem vděčný týmu za to, jak mě přijal a že mi dal šanci se takto rozehrát. Doufám, že jsem jim i já do startu trochu pomohl, protože oni mi pomohli opravdu hodně. Snad tato spolupráce byla výborná pro obě strany, protože pro mě byla určitě!" Zdůraznil konec věty.

S Plzní se pro tuto sezónu prostě musí počítat. Mnoho odborníků i sportovních periodik o ní mluví dokonce jako o nejžhavějším favoritovi na zisk titulu, podobný názor mají i sázkové kanceláře. Hlinka k tématu přidal svůj názor: "Mužstvo má velikou sílu a já jsem si to tady opravdu užil, že jsem si s ním zahrál. Určitě mohou vyhrát a dneska je ještě hodně předčasné o tom mluvit. Z vlastních zkušeností vím, že sezóna se rozhoduje až v play-off, ve kterém je pak "nějaká" základní část zapomenuta. Rozhodující bude to, jestli kluci budou zdraví a v plné síle. Pokud to vyjde, mají šanci velikou," popsal situaci ze svého hráčského pohledu.

Jak už jsme se zmínili, rozlučku s týmem bude mít Hlinka na zápase proti Spartě, kde působil vloni a jak sám říká, plzeňské a pražské angažmá se dají popsat jako den a noc. Přesně v tomto pořadí. "Je to zvláštní, ale vyšlo to tak. Určitě emoce asi před zápasem budou a když vyjedu na led, ale budu se to snažit brát jako každý jiný zápas. Chtěl bych se s týmem rozloučit vítězně a jsem si jistý, že uděláme maximum, abychom na Spartě uspěli," uzavřel své povídání.


Patrik Petruška

Mladý plzeňský útočník ještě v sobotu válel za juniorský celek, kterému hattrickem přispěl k zisku jednoho bodu proti průběžně vedoucímu Litvínova. Neotočíme listem kalendáře ani příliš dopředu a Patrik Petruška střílí branky za A mužstvo. Po zápase byl samý úsměv a dík pro spoluhráče.

"Jsem za hrozně rád a vděčný za to, jaký jsem dostal prostor, a navíc za že jsem dal i branku a my dnes vyhráli. Není to jenom moje zásluha, protože nás bylo na ledě pět a klukům tedy patří velký dík," vzkázala naděje indiánů na dálku do kabiny, "je to fantastické, mám jen pozitivní pocity."

Ty určitě byly umocněné ještě faktem, že nastoupil v první lajně po boku kapitána Martina Straky. "Byl jsem nervózní. Martin Straka je vynikající hráč a hraje se s ním úplně jinak. Dokáže puk přihrát v pravou chvíli, prostě je to super," pěl samou chválu na lídra indiánů.

S A týmem pravidelně trénuje, za juniory v případě potřeby a nevytížení u seniorského týmu odehraje zápasy. Právě již výše uvedený duel s Litvínovem ovlivnil zásadní měrou, když nastřílel všechny branky Plzně, dvě navíc po individuálních akcích. "Je možné, že mě tento úspěšný duel mohl nastartovat. Ale je fakt, že juniorský a seniorský hokej je úplně o něčem jiném - v mužích je vše rychlejší, tvrdší, hráči jsou na ledě daleko inteligentnější. Jsem hrozně rád za to, že v juniorech mohu nastupovat, protože mi trenér dává dostatek prostoru," pokračoval Petruška.

Ihned po vstřelení branky ujížděl kolem rozmrzelého Pince pro puk, kterým libereckého gólmana pokořil. A kamže zamíří kus gumy? "Doma mám vitrínku, tam přesně zamíří," má jasno útočník.

Kromě své branky mohl přidat i další úspěch, když byl dvakrát ve velikých šancích v brejcích jak se Strakou, tak s Dudou. A jak se podle něj obě situace udály? "Martin mi přihrál výborně, zkusil jsem vystřelit z první, možná jsem mu to ještě mohl vrátit do prázdné branky. Radkovi jsem to pak právě vracel, ale myslím, že on už přihrávku nečekal. Možná jsem tyto situace právě mohl řešit obráceně," kál se. Snad příště!