Ohlasy po 16.kole

Straka i Johnson se chtějí z prohry s Brnem hlavně poučit

Plzeň – Druhý zápas v řadě sehráli indiáni doma a připsali druhou prohru. Po napínavém utkání se Spartou dnes přišla jasná a zasloužená výhra Komety, která Plzni uštědřila nejvyšší porážku v sezóně. Ale tři body si odváží zcela zaslouženě, dnes byla lepší než domácí Plzeň. „Ale i prohra 1:6 může být pro nás pozitivní, musíme se z ní poučit,“ nepanikaří Nick Johnson, který se zlepšuje zápas od zápasu a je stále platnějším bojovníkem pro svůj tým.

Nick Johnson: „Musíme proměňovat šance, které si vypracujeme“

Co chybělo, abyste v dnešním zápase dali více gólů?
Chyběl větší tlak do branky, obzvlášť za nepříznivého skóre. Dnes jsme ten tlak neměli, proto jsme si celý zápas zkazili. Během utkání jsme si sice šance vytvořili, ale neproměňovali jsme je. A to je hlavní problém. Nevadí, že se prohrává, ale musí se proměňovat gólové šance, abychom stále zůstali ve hře a dostali soupeře pod tlak. My jsme to dnes nezvládli. Já sám jsem neproměnil několik slibných příležitostí. Teď už se bohužel nedá nic dělat.

Byl tou hlavní překážkou Sasu Hovi?
Každý brankář dělá jen svojí práci, je tam od toho, aby chytal. My útočníci máme taky své pokyny. Musíme dávat góly. Brno své úkoly splnilo, my bohužel ne. Proto jsme prohráli. Na brankáři to nezáleží.

Vy jste si vypracoval také dost šancí, kterou si vyčítáte teď nejvíc?
Asi jednu ve třetí třetině. Dvořák mi skvěle nahrál, vybojoval pro mě kotouč. Střílel jsem, ale ne dost přesně. Musím ale říct, že už jsem puk viděl v brance. Nechápu, jak to mohl ještě chytit. Dokonce jsem se ho i na to ptal, řekl, že puk vyrazil vyrážečkou.

Jaký máte program na zítra? Budete od hokeje odpočívat?
Zítra máme trénink, rozebereme zápas u videa, ukážeme si chyby, které jsme natropili, abychom se z nich mohli pro příště poučit. I prohra 1:6 může být pro nás ve výsledku pozitivní. Ukázalo se totiž, v čem se musíme ještě zlepšit, a ve kterých herních situacích děláme nejvíce chyb. Nemůžeme mít volno, v neděli nás čeká další zápas, ten chceme odehrát, co nejlépe a určitě získat tři body.

Martin Straka: „Není důvod k panice, je teprve začátek sezóny“

Cítíte teď po zápase spíše zklamání nebo vztek?
Spíš zklamaní, těšili jsme se na zápas. Navíc přišla letos nejvyšší návštěva, i spoustu Brňáků… Asi jsme se lekli, znervózněli, nebo co… Nevím, proč se to takhle nepovedlo.

Kde byste hledal příčinu?
Brno bylo lepší úplně ve všem. Jeho hráči měli pohyb, my jsme nestíhali, všude jsme byli pozdě. Rozhodně bych to nesváděl na únavu ze středečního zápasu. Navíc mně osobně vyhovuje, když jsou zápasy v rychlém sledu za sebou. Brno prostě vyhrálo zaslouženě.

Dva zápasy v řadě doma nevyšly, teď čekají čtyři venku, těšíte se na změnu prostředí?
Já se docela těším, protože doma to moc nešlo, snad se nám bude venku hrát líp. Sundáme snad ze sebe tlak domácího prostředí. A vůbec mi nevadí, že hrajeme zase už v neděli. To je lepší, než kdybychom čekali deset dní.

Co se po takové prohře děje v kabině?
Je začátek sezóny, nemůžeme po jedné prohře hned bláznit. Nedělal bych žádnou paniku, fakt ne.

---------------------------------------------------