Preview 20.kolo

Před pauzou potřetí na Slavii!

Plzeň – Netradičně již od 13:00 sehrají indiáni potřetí v této sezóně duel v Praze se Slávií. První dva duely skončily shodně poměrem 5:3 ve prospěch Západočechů, dokáží modrobílí vyhrát i napotřetí, navíc v posledním duelu před reprezentační pauzou?
POZOR – DŮLEŽITÉ: při koupi lístku na hokej dostanu fanoušci 50% slevu na fotbal! Akce platí i pro koupi do sektoru hostů - tj. pro plzeňské fanoušky!


HC SLAVIA PRAHA
vs.
HC PLZEŇ 1929

O2 arena, Praha
6. listopadu 2011
20. kolo hokejové Tipsport extraligy

Letos se oba týmy již potkaly dvakrát. Nejprve v rámci European Trophy, kdy duel sešívaných a indiánů hostil pražský Eden. Plzeň zvládla drama třetí třetiny a odvezla si na západ Čech výhru 5:3. Výsledek zopakovala i v rámci sedmého kola, když nedovolila v celém zápase svěřencům kouče Růžičky snížit na méně než dvě branky. Máme tedy na co navazovat...

-----------------------------------------------------------------------------------

Prozatímní úsilí

Netradičně, s ohledem na poslední léta, se krčí Slavia až u dna extraligové tabulky. Svěřenci kouče Růžičky přitom úvodní dva duely zvládli – s Vary a v Boleslavi. Jenže další tříbodové výhry již následovaly pouze na Kladně, Vítkovicích a Zlíně. Z O2 Areny si tedy body neodvezla pouze Energie hned v úvodním kole, nejčernější byl poslední víkend října, kdy v Praze uspěly bez obdržené branky České Budějovice a Boleslav. Dvoubodová výhra přišla s Třincem a Spartou, naopak se Zlínem, v Litvínově a Liberci se nájezdy nevydařily. Zbylých devět duelů body nepřineslo.

Vladimír Růžička… Mladší!

Syn stejnojmenného trenéra Slavie a bývalého kouče reprezentace a jedné z největších legend českého hokeje. Jeho slavný otec ho ve Slavii doprovázel od prvních hokejových krůčků až do mužského áčka. Plzeňským fanouškům se dostal do povědomí hlavně proměněným nájezdem v pátém zápase semifinále díky svému "florbalovým" nájezdu a patří mezi specialisty na tuto disciplínu. Dvaadvacetiletý dravý útočník má téměř průměr bodu na zápas, v devatenácti duelech si připsal již šest přesných zásahů, naposledy rozhodl nájezdovou loterii s Třincem, k tomu přidal dalších jedenáct asistencí. V celkovém bodování soutěže obklopuje sedmou až desátou příčku. „Dva body jsou super, ale potřebovali bychom urvat všechny tři v neděli s Plzní. Bylo by fajn, kdyby reprezentační pauza mohla být trochu klidnější. Každopádně to nebude nic lehkého,“ popisoval po minulém kole.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Slavia Praha:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 22
Počet vstřelených branek: 51
Počet inkasovaných branek: 61
Nejproduktivnější hráči: Vladimír Růžička 17 (6+11)
Nejlepší střelci: Hertl, Svoboda 9 branek
Nejlepší nahrávači: Vladimír Růžička - 11 asistencí
Nejtrestanější hráč: Petr Kalus – 82 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Lukáš Krenželok +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Miloslav Čermák -8

HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 7.
Počet bodů: 28
Počet vstřelených branek: 52
Počet inkasovaných branek: 52
Nejproduktivnější hráč: Ondřej Kratěna 13 (3+10), Jan Kovář 13 (5+8)
Nejlepší střelec: Straka, Duda 6 branek
Nejlepší nahrávač: Ondřej Kratěna 10 asistencí
Nejtrestanější hráč: Robert Schnabel – 29 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Duda, Dvořák, Dresler +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Marušák -4

Výsledky z posledního přípravného zápasu:

HC Slavia Praha 3
HC Oceláři Třinec 2sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)


Branky a nahrávky: 32. Kuboš (Krenželok, Hertl), 54. Hertl (Žejdl, Kolařík), roz. náj. Růžička - 4. Adamský (Kohn), 40. Hrabal (Ostřížek).
HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, Krejčík - Krenželok, Hertl, Tomica - Kůrka, Svoboda, Čermák - Jelínek, Růžička, Sklenář - Žejdl, Jaškin, Doležal.HC Energie Karlovy Vary 4
HC Plzeň 1929 3
(0:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Zaťovič (Mikeska, Mocek), 32. Skuhravý (Zaťovič, Mikeska), 33. Skladaný (Melenovský, Dej), 53. Pech (Kumstát) - 8. Pitule (Dvořák), 31. Jan Kovář (Stránský), 40. Martin Straka (Mrňa, St. Pierre).
HC Plzeň 1929: Svoboda - Růžička, Marušák, Hanzlík, St. Pierre, Kinrade, Schnabel, Havíř - Duda, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Kovář, Petruška - Mrňa, Vostřák, Horna - Heřman.