Preview 33. kolo

Přiveze Slavia s sebou vánoční body?

Plzeň – Vedení HC Plzeň 1929 připravilo na toto utkání pro každého návštěvníka vánoční dárek - drobný suvenýr. Ten obdrží fanoušci při vstupu do ČEZ Arény. Proto neváhejte a přijďte podpořit své barvy v honbě za dalšími extraligovými body!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC SLAVIA PRAHA

ČEZ Aréna, Plzeň
22.prosince 2011
33. kolo hokejové Tipsport extraligy

Letos se oba týmy již potkaly třikrát. Nejprve v rámci European Trophy, kdy duel sešívaných a indiánů hostil pražský Eden. Plzeň zvládla drama třetí třetiny a odvezla si na západ Čech výhru 5:3. Výsledek zopakovala i v rámci sedmého kola, když nedovolila v celém zápase svěřencům kouče Růžičky snížit na méně než dvě branky. A hattrick završili Západočeši počátkem listopadu, kdy vyrabovali slávistický led znovu, tentokráte po výsledku 3:0. Máme tedy na co navazovat...

Slavia = Růžička

Kapitán zlaté družiny z Nagana trénuje Slavii už od roku 2000 a prvního prosince se na zasedání představenstva definitivně dohodl na prodloužení spolupráce. "Podepsáno to ještě není, ale smlouva se připravuje a bude dlouhodobá. Jestli bude na čtyři, nebo pět let, je celkem jedno, podstatné je, že jsem se rozhodl zůstat. Samozřejmě k tomu přispěla i naše situace, že se teď nedaří. Neodešel jsem v době, kdy jsme hráli finále, tak rozhodně neodejdu ani teď," zdůrazňuje sám brzy padesátiletý kouč.

Zásahy do sestavy

Že je Slavia blíže absolutnímu dnu než play-off si samozřejmě vyžádalo různé změny. Již konce září odešel Lukáš Endál do Chomutova, Miloslav Čermák od počátku prosince hostuje v Ústí nad Labem, s Kometou si Pražané vyměnili Jiřího Vašíčka s Tomášem Svobodou za Juraje Vlacha a Tomáše Pospíšila. Přišel také Michal Vondra z Oulu, na dočasné hostování Jonathan Sim z Pardubic, Antonín Dušek z Liberce, střídavé starty má vyřízené Jan Alinč u Ústí.

Domácí prokletí

Slavisté v aktuálně probíhajícím ročníku pouze jednou bodovali naplno dvakrát v řadě, v minulém kole porazili 3:1 Třinec. Zdálo by se tedy, že domácí bilance svěřenců kouče Jelínka – 14 utkání a pouze jednou bez bodů bude zvýrazněna. Ale pozor! Sešívaní na západě Čech umí. Z posledních pět let získali modrobílí s Růžičkovými hochy ze dvanácti duelů pouze jedenáct bodů – což znamená ani ne třetinu. Nejvíce na to doplatili Plzeňští v semifinále play-off v sezóně 2008/09, kdy za stavu 1:1 na zápasy doma dvakrát podlehly se skórem 2:9.

Padne sto?

Při minulém domácím utkání jsme si tuto otázku položili také. Mladá Boleslav měla tehdy na kontě shodně 98 obdržených branek a magická stovka opravdu padla, domácí zvítězili 4:1. Nyní „je na řadě“ pražská Slavia. Byla by tak čtvrtým týmem. Po zmíněné Mladé Boleslavi se přes tuto sumu přehoupl již Litvínov a Karlovy Vary. Průměr obdržených branek je tak více než tři a půl na utkání. Jen pro porovnání, nejlepší Sparťané mají lehce přes dvě, indiáni zhruba dvě a půl.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Slavia Praha:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 36
Počet vstřelených branek: 73
Počet inkasovaných branek: 98
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Pospíšil 20 (8+12)
Nejlepší střelec: Tomáš Kůrka – 10 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Pospíšil – 12 asistencí
Nejtrestanější hráč: Petr Kalus - 110 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Lukáš Krenželok +6
Nejhorší hráč v bodování +/-: Miloslav Čermák -11HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 55
Počet vstřelených branek: 91
Počet inkasovaných branek: 80
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 29 (15+14)
Nejlepší střelec: Radek Duda - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 20 asistencí
Nejtrestanější hráč: Geoff Kinrade – 55 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +11
Nejhorší hráč v bodování +/-: Pavel Vostřák -4

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky posledních zápasů:

HC Slavia Praha 3
HC Oceláři Třinec 1
(1:0, 2:1, 0:0)


Branky a nahrávky: 20. Kůrka (Vondrka), 29. Růžička (Krejčík, Roth), 40. Micka (Dušek) - 35. M. Hořava (Hrabal, Květoň).
BK Mladá Boleslav:Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Dušek, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, Jelínek, Sklenář

HC Mountfield 2
HC Plzeň 1929 3pp
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. Gulaš (Ptáček, Kotalík), 60. Kašpařík (Gulaš) - 28. St. Pierre (Kovář), 37. Andrašovský (Straka, Vlasák), 65. St. Pierre (Vlasák, Straka).
HC Plzeň 1929: Svoboda - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Pierre - Andrašovský, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Kubalík - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Heřman, Mrňa.