#69 Radek Duda

Vše podstatné v mém životě se stalo v Plzni, svěřil se Radek Duda

Plzeň - Domácím se vůbec nepovedl úvod zápasu se Zlínem. Pak se ale vše otočilo a po zápase mohl Radek Duda slavit hned několikrát. Vstřelenou branku, asistenci, vítězství svého týmu a hlavně narození prvního dítěte, dcery Viktorky. „Je to krásný, člověk na to bude vzpomínat celý život. Plzeň je pro mě specifická právě tím, že vše podstatné v mém životě se událo tady. Začala tu vlastně i moje hokejová kariéra. Moc děkuji svým spoluhráčům, bez kterých bych dnešní vítězství nemohl oslavovat. A také děkuji holkám, že mě dělají šťastným, což se potom odráží i na ledě,“ svěřil se Radek Duda s pocity otce ještě ani ne den staré dcerky.

Důrazný plzeňský útoční ale přesto nebyl s dnešním dnem stoprocentně spokojený: „Škoda, že jsme neuhráli všechny 3 body. Ale i takhle to je dobré. Vlasy s Vencou to tam naštěstí šoupli při nájezdech a každé vítězství je krásné.“ Utkání se přitom vyvíjelo pro domácí velmi špatně. Po nepovedené první třetině prohrávali 0:1. V prostředí části sice domácí svůj výkon zlepšili, ale přesto opět inkasovali když na trestné lavici pykal právě Radek Duda. Domácím pomohl šťastný gól z hole Vykoukala, ale klíčová pro vývoj zápasu byla vyrovnávací branka hráče s číslem 69 na začátku 3. třetiny. „Na začátku byl pěkný pas od Káby, Venca zůstal silný na puku a poslal mi to zadovkou. Já jsem už jenom vystřelil a brankáři to propadlo pod vyrážečkou.“, popsal svůj zásah hokejový rebel.

Hned po gólu se všech pět hráčů na ledě sjelo k mantinelu a netradičně oslavili vstřelenou branku, když spolu pohoupali symbolicky čerstvě narozené dítě. „Kovi vymýšlí takové věci. Ráno za mnou přišel s tím, jestli to takhle neoslavíme, když dáme góla. Řekl jsem, že proč ne. Pak už bylo jenom na mně, abych se trefil,“ prozradil autora nápadu na oslavu gólu i narození dcerky Radek Duda.

Po nepovedené první půlce Plzeň vývoj zápasu otočila. Poté ale zvýšili svoji aktivitu i hosté ze Zlína a vynutili si prodloužení a následné nájezdy. V těch se přesnou střelou pod břevno prosadili Tomáš Vlasák i autor vítězné branky Václav Pletka. „Trenér mě určil, tak jsem jel. Zaplať pánbůh, že to tam spadlo,“ zhodnotil krátce svoji trefu plzeňský střelec. I jeho myšlenky mířily hlavně ke spoluhráči Dudovi a jeho čerstvě narozenému potomkovi: „To je život. Hokej je jenom hra. Ale je dobře, že jsme vyhráli a díky tomu je ten pocit ještě lepší. Po zápase jsme si jenom ťukli, na větší oslavy asi nebude čas, protože hned zítra odjíždíme do Třince.“

Po nepovedené první třetině měli kouči hráčům hodně co říci, což potvrdil i Pletka. „Zlín hrál dobře. Hodně bruslili, drželi střední pásmo a v jejich obranném pásmu nás k ničemu nepouštěli. Trenér nám vyčítal hlavně pohyb a že jsme málo agresivní. Zlín do nás na plzeňském ledě šel víc než mi do nich,“ popsala plzeňská posila, kam směřovaly hlavní výtky. “Od druhé třetiny se to zlepšilo. Měli jsme tam hodně šancí, škoda, že se toho nepodařilo proměnit víc. Také mě mrzí ten poslední gól. Byl to takový náhoďák. Adam vůbec neviděl, bylo před ním hodně lidí a spadlo nám to tam. Ale nakonec jsme rádi za dva body,“ je s výhrou spokojený Pletka.