Jaroslav Modrý #44

Musím dát prostor mladým, říká definitivně se loučící Jaroslav Modrý

Plzeň – O naději, o možnost dokázat, že je možné sérii otočit z 0:3. O to dnes bojovala Plzeň. Ale šestý zápas semifinále v brněnské Kajot aréně se jí vybojovat nepodařilo. Na vlastním ledě podlehla Kometě 2:7 a definitivně zhasly veškeré naděje na postup dál. Na Plzeň tak zbyla „pouze“ bronzová medaile, kterou už měla jistou při postupu do semifinále. „Teď nebudu říkat pocity, je lepší to strávit,“ prohlásil po zápase posmutnělý Jaroslav Modrý.

Až se jednou ohlédneme, řekneme si, že to nebyl neúspěch

Fanoušci v hledišti oslavovali bronz, který do Plzně zavítal po dlouhých dvanácti letech. Hráči na ledě stáli smutní se skelnými pohledy. Jen občas zatleskali při skandování jmen svých spoluhráčů. Medaili neměl na krku jediný z nich. Většina už si ji sundala při předávacím ceremoniálu. „Teď je to těžké. Asi je dobré to všechno strávit. Vždycky se na to může člověk dívat ze dvou stran, už jsme skoro nemuseli postoupit přes čtvrtfinále,“ prohlásil po utkání plzeňský obránce Jaroslav Modrý. „Ale i přes ty kostrbaté výkony jsme si našli k postupu cestu. V semifinále jsme si mysleli, že budeme hrát lepší hokej. Jenže Kometě se sešly detaily, které nám chyběly,“ pokračoval velmi zkušený bek.

Jaroslav Modrý ž toho ve své kariéře zažil opravdu hodně. Prohry i vítězství. „I když jsme třetí, je to zklamání, my chtěli vyhrát. Vždycky chceme vyhrát,“ neměl nijak přehnanou radost z bronzového stupínku svého týmu. „Ale jednou se ohlédneme zpátky, a budeme si říkat, že ta sezóna nebyla takový neúspěch. Kometa měla speciální sezónu, a všechno ji vychází,“ pochválil Modrý soupeře a připomněl, že až se vstřebá zklamání, budou moci hráči medaile oslavit. „Pořád jen hodnotíme sebe, ale je třeba dát prosto soupeři, Zlín hrál dobrý hokej, má pár výborných hokejistů. Kometa byla jiná, než Zlín, ale utekl nám začátek série. Prosti Zlínu jsme taky první zápas nehráli dobře, ale našli jsme cestu k vítězství. Teď se nám to nepovedlo a doplatili jsme na to,“ pokračoval Modrý v hodnocení účinkování Plzně v play-off.

Už je čas odejít

Obránce, který nastupoval v indiánském dresu s číslem 44, přemluvil po ukončení kariéry k návratu Martin Straka. „Chtěl jsem být součástí týmu, pomoct mu, být platným hráčem, věděl jsem, že nebudu rozhodovat zápasy, ale mohl jsem být součástí něčeho speciálního. Jsem moc rád, že jsem dostal šanci hrát s vrstevníky,“ svěřil se Modrý s pocity. Teď už ale žádné příště nebude. Odletí do zámoří a bude si užívat hokejového důchodu. „Pro mě už je čas říct si, že to není ono, že je čas dát prostor mladým,“ oznámil definitivní ukončení kariéry. „Tady jsou výborní mladí kluci, když se podíváte na Jeřábka s Růžičkou, oni hráli fantasticky, občas sice trochu kostrbatě, ale tam jsme měli být my a pomoci jim. Ale moc jsme jim my starší nepomohli,“ rozpovídal se Modrý o svých nástupcích v zadních řadách Plzně.

I když se mu nepovedl kýžených úspěch, vyhrát s Plzní titul, přesto bude odcházet s dobrým pocitem. Pomohl vychovat z juniorských obránců stabilní hráče A-týmu, kteří jsou platní i ve vypjatých okamžicích. „Jo, to mě určitě bude hřát. Věřím, že si mě budou pamatovat, že jsem byl u jejich začátků. Já si taky pamatoval hráče, kteří mi pomohli,“ pokračoval Modrý. Loni takhle mluvil po vyřazení s Litvínovem. Ale v prosinci se vrátil. Bude ho Martin Straka přemlouvat znovu? „Do Plzně na hokej vždycky rád přijedu, ale už se budu jenom koukat,“ usmál se na závěr svého povídání Modrý.