Ohlasy Beroun

Dan Růžička #55: Hráli jsme moc na krásu

Plzeň – Indiáni v letní přípravě porazili i svého třetího soupeře. Po Mladé Boleslavi a Chomutovu nyní uspěli i venku, kde zvítězili na ledě Berouna. Cestu za těsným vítězstvím načal mladý bek Dan Růžička: „Vystřelili jsme snad šedesát střel. Jenže jsme bohužel své šance neproměňovali.“

Dane, jak bys zhodnotil zápas s Berounem?
Vystřelili jsme snad šedesát střel. Jenže jsme bohužel své šance neproměňovali. Trošku jsme se i trápili.

Jak byste popsal svou vyrovnávací branku?
Těsně před tím jsme měli v početní výhodě snad tři tutové šance do prázdné brány. Pak se ke mně nějak odrazil touš a já to propálil snad mezi třemi nohami.

Ovšem jistě potěšil…
Určitě to potěší. Pro mě to byl druhý zápas v sezóně, navíc jsem po dvou letech dal nějaký normální gól a ne z brankoviště (smích)

Ale v extralize bude radost jistě ještě větší…
Hlavně v extralize budu, si myslím, mít trochu jinou úlohu než při přesilovce. Každopádně jsem rád, že jsem si je mohl vyzkoušet alespoň takhle v té přípravě.

Vraťme se k zápasu. Říkal jste, že jste spalovali moc šancí, čím to, „den blbec“?
My jsme hráli moc na krásu. Skoro to vypadalo jako bago. Bez střelby… Kdybychom chodili více do brány, tak se domnívám, že je porazíme v první třetině tři, čtyři nula a bylo by hotovo.

Museli tedy trenéři o pauzách zvyšovat hlas?
Hlavně nám promlouvali do duše, ať jsme více hladoví v té koncovce, více jdeme do brány a taky se soustředíme na obranu, protože tam máme rezervy.

Může to být zapříčiněno i slabší motivací?
Nemyslím si, protože oni se hrozně zatáhli a nás nechali hrát. Nám se to asi zalíbilo, tak jsme to tak hráli celý zápas.

O víkendu načínáte duely European Trophy, tam jistě o motivaci nouze nebude…
Tam už o něco jde. Do teď to byla příprava, kde jsme se jen sehrávali, případně kdo a kde a s kým, nyní už to bude naostro.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!