Plzeň – Poprvé se v nové sezóně vydávají indiáni na válečnou stezku na led nováčka z Chomutova. Západočeši v sezóně pouze čtyřikrát nebodovali z toho hned dvakrát po reprezentační pauze. Prolomí modrobílí bodový půst?

HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion, Chomutov
18. listopadu 2012
22. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští se s novým přírůstkem do extraligové rodiny střetli už v rámci druhého přípravného utkání, které hostila jejich domácí aréna. Indiáni svého soupeře poměrně jasně přehráli a po brankách Baleje a Kováře zvítězili hladce 2:0, když si navíc Adam Svoboda připsal čisté konto. V odvetě v rámci devátého kola ale již nováček vytasil drápky. Vlasák sice již v první minutě otevřel skóre, ovšem Chomutov ještě do pauzy srovnal a stejný hráč tak musel rozhodnout až v prodloužení – skóre 2:1 i přesně ukazuje, v jakém poměru si oba soci rozdělili body. Jaká zápletka se nám rýsuje nyní?

První čtvrtina

Nováček v extraligové rodině neplatí za otloukána. Piráti sice hned na úvod doma podlehli Brnu, pak ovšem třikrát vyhráli. Celkově v první čtvrtině nebodovali pouze čtyřikrát – s Brnem, Kladnem, v Třinci a na Slavii. Z jednadvaceti doposud odehraných utkání vyválčili Chomutovští sedmadvacet bodů, na jedenácté Vítkovice mají náskok dvou bodíků a mají zápas k dobru.

Změny v kádru

Piráti zatím v průběhu nové sezóny jen posilují. Jediným odchodem bylo ukončené hostování Poláka. Naopak tým posílil o Radka Dudu a tři hráče z NHL – Michaela Frolíka, Milana Jurčinu a Jasona Chimeru. Na měsíční zkoušku přišel ze Sparty i Yorick Treille.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Piráti Chomutov:

Postavení v tabulce: 9.
Počet bodů: 27
Počet vstřelených branek: 57
Počet inkasovaných branek: 64
Nejproduktivnější hráč: David Hruška 15 (9+6)

Počet inkasovaných branek: 48
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 31 (10+21)

(0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Michálek (Prospal, Ference) - 23. Treille (Duda, Důras), rozhodující nájezd Chimera.
Piráti Chomutov: Kostúr – Rýgl, Jurčina, Balin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Pavlas, Macháček – Chimera, Kraft, Frolík – Hruška, Zálešák, Hřebejk – Sikora, Treille, Lušňák – Důras, Duda, Hromas.

HC Škoda Plzeň 3
HC Kometa Brno 4
(2:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Pletka (Frolo, Mozík), 17. Balej, 41. Gulaš (Vlasák) - 4. Hruška (Žižka, , Svoboda), 30. Zohorna (Hruška), 32. Čermák (Hořava), 46. Dočekal (Čermák).
HC Škoda Plzeň: Rask - Frolo, Jeřábek, St.Pierre, Marušák, Růžička, Mozík, Boháč - Balej, Kratěna, Vlasák, Havlíček, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Hollweg, Dvořák, Gulaš, Johnson, Pletka.