Ohlasy 31. kolo

Adam Svoboda #31: Ta pauza byla náročná, ale mohl jsem alespoň trénovat

Plzeň – Do plzeňského brankoviště se po dlouhé době vrátil Adam Svoboda, který dnes přispěl k dvoubodovému vítězství domácích. Od začátku sezony víceméně jen trénoval a ve středečním utkání s Libercem zasáhl do hry od začátku téměř po třech měsících. Přestože sám přiznal, že mu chybí herní praxe, indiáni dokázali urvat výhru po nájezdech a to i díky čtyřgólovému výkonu Milana Gulaše.

V brance Plzně se Adam Svoboda objevil během posledních tří měsíců jen na kousek třetí třetiny utkání v Liberci. Dnes absoloval po dlouhé době celé utkání, včetně prodloužení a samostatných nájezdů. „Po fyzické stránce to bylo skvělé. Tři měsíce jsem trénoval jako idiot, takže fyzicky se cítím fajn, skoro jako kdybych byl jen po tréninku, což je skvělé. Dva body jsou taky dobré, ale tři by byly určitě lepší,“ hodnotí svůj výkon zkušený brankář Západočechů.

Svoboda během angažmá finského reprezentanta Raska téměř nehrál. „Nebylo to jednoduché, ale pořád lepší než být zraněný. Mohl jsem na sobě pracovat. Teď jsem hozený do vody a musím se s tím nějak poprat. Pro mě je to jako začátek sezony, ale mohl jsem alespoň normálně trénovat a tvrdě jsem pracoval. Snad to přinese ovoce,“ doufá Svoboda.

„Ta dlouhá pauza byla vidět, herní praxe mi chybí. Já mám ale čisté svědomí, protože jsem dnes hrál na doraz. Snažím se soustředit na sebe a nedávat moc najevo nějaké emoce, možná ale bylo vidět, že jsem se při nájezdech zaradoval. Ty dva body jsou dnes velmi cenné,“ uvědomuje si plzeňský gólman.

Třetí branka ovšem padla právě po chybě brankáře domácích, který při nedorozumění s obránci nešťastně odkryl před Pospíšilem vlastní branku. „Chybí mi herní praxe. My jsme z tréninků s obránci domluvení na nějakých signálech, ale já si na něj nepočkal. Předčasně jsem odjel a z toho pak vzešla ta branková situace,“ přiznává plzeňský brankář. „Ta poslední branka byla velmi rychle sehraná a já to stihl bohužel jen škrtnout ramenem. Možná bych to chytil, kdybych byl trochu větší,“ lituje Svoboda, že indiánům v samém závěru unikly tři body.

Parádní večer zažil ve skvělé formě hrající Milan Gulaš, který se včetně vítězného nájezdu prosadil hned čtyřikrát. „Pro mě je to premiéra s tím počtem branek. Po tom posledním gólu hned přišel Tomáš Vlasák a asi pětkrát mi říkal, kolik budu platit. Něco takového samozřejmě rád zaplatím, ale částku vám nepovím. Samotnému se mi z toho protočily panenky, když jsem to slyšel.“ vypráví úspěšný forvard.

„Stoprocentně mi pomohla ta rychlá branka. Od toho se odvíjí individuální výkon v utkání a na každém je to hned znát. Pro Adama to bylo dneska těžké, ale on se toho zhostil výborně a pro nás i pro něj je jen dobře, že jsme vyhráli. Já se cítím výborně a v zakončení si věřím. Během utkání se ho pak snažím měnit a zrovna dnes tam toho napadalo docela dost, nehledě na to, že jsem ještě mohl klidně jednou, dvakrát skórovat,“ popisuje elitní střelec Západočechů.

Po třetí Gulašově brance to už vypadalo na vítězství pro domácí. Petr Nedvěd však stihl ve zbývajících dvaadvaceti sekundách ještě vyrovnat. „V tom je právě ten hokej krásný. Obě mužstva byla silná a ten závěr byl pro nás dnes bohužel smolný. Byli jsme psychicky nahoře a vedli jsme, ale Liberec to sehrál skvěle. My si pak po utkání řekneme, kdo chyboval pro příště, ale hlavní je, že ty dva body za výhru zůstaly tady,“ uvědomuje si plzeňský kanonýr.

V závěru se hráč s číslem 77 dostal do menší potyčky s libereckým kapitánem, Petrem Nedvědem. „To utkání bylo hodně vyhecované. Odnesl to Ryan, i když oni měli také nějaké tvrdé zákroky. Já jsem to s tím Nedvědem asi začal. Dal jsem mu tam takový lehký krosček do zad, ale v ten moment jsem si ani neuvědomil, o koho jde. Jinak bych asi ještě přidal,“ přiznává se smíchem Gulaš. Vzápětí ale už vážněji dodává: „Po utkání jsem se mu jel ještě omluvit a normálně jsme si to vyříkali.“