Ohlasy 39. kolo

Václav Pletka: Jsme dost zkušení, abychom to zlomili

Plzeň - Indiány dvakrát vystřelil do vedení Václav Pletka, ani jednou ale domácí své vedení neudrželi, a utkání s třineckými Oceláři tak dospělo až do prodloužení. Pletka mohl zkompletovat svůj hattrick a ukořistit pro Škodovku druhý bod, samostatný únik ale neproměnil. Velký večer pak zažil Martin Adamský, který proti svému bývalému klubu dokázal skórovat a zaznamenat také dvě asistence.

Dvojnásobný střelec dnešního utkání, Václav Pletka, měl v prodloužení na holi druhý bod, ale svoji šanci neproměnil a z protiútoku rozhodli hosté. „Dostal jsem tam puk do strany a chtěl jsem se natlačit před branku a zvednout to pod víko. Měl jsem asi střílet z mezikruží, protože jsem se už dostal moc blízko k brankáři. To měl být jednoznačně gól, oni pak následně skórovali, ale mohli to být dva body pro nás,“ lituje dnes dvougólový Pletka.

Plzeň trápí dlouhodobější pokles výkonnosti, který s sebou nese i zhoršené výsledky. „Už proti Kladnu nám chyběl pohyb. Nehrajeme to, co jsme hráli dříve, když se nám dařilo, a ve Zlíně to bylo hodně markantní. První třetinu dnes to bylo to samé, pak jsme se sice trochu zvedli, ale nestačilo to,“ říká Pletka. „Neřekl bych, že to je nějaké uspokojení. Máme teď trochu náročnější program a hodně zápasů, asi na nás padla nějaká deka. Musíme se prostě vrátit k naší hře,“ dodává.

„Myslím, že to není podcenění. Máte období, kdy jste v laufu a puky se k vám odrážejí, ale teď je to prostě obráceně. Musíme se zvednout sami a vrátit se k naší poctivé hře. Máme dostatečně zkušené mužstvo, abychom začali opět vyhrávat. Jsou tam kluci, kteří to v kabině burcujou, ale každý si ty chyby, které dělá, uvědomuje sám,“ dodává ex-třinecký útočník ve službách Plzně.

„Do playoff je ještě strašně zápasů a ve hře je hodně bodů. My se musíme vrátit k té naší hře a plnit, to co jsme plnili dříve. Teď si vybíráme špatné období, ale uvidíme, co bude dál,“ zakončuje Pletka.

U vyrovnávací branky Třince ze třetí třetiny byl stejně jako u inkasované brance v prodloužení Vojtěch Mozík. „Za stavu 2:1 se od nás bohužel odklonilo štěstí. Vyrovnávací branka byla jasně moje chyba. O Adamském a Polanském se mi dneska bude ještě zdát. Měl jsem v těch gólových situacích lépe bruslit,“ uvědomuje si Mozík.

„Zápas se nám nepovedl. Poslední dva zápasy jsme nehráli moc dobře, ale musíme se zvednout a začít od dalšího zápasu znovu pořádně makat. Jeden bod sice bereme, ale chtěli jsme tři,“ hodnotí plzeňský obránce.

Vojtěch Mozík je se Škodovkou domluven prozatím do konce ledna. „Jsem šťastný, že tu můžu být a rád bych tu zůstal. Můžu to ale ovlivnit jen svými výkony a ty musí být lepší než ten dnešní. Domluva zní, že bych tu měl zůstat do konce ledna, ještě se jedná o nějaké výměně se Slávií, ale já se soustředím na Plzeň. Nic jiného mě teď nezajímá,“ zakončuje rezolutně teprve dvacetiletý obránce.