Preview junioři - čtvrtfinále

Juniorka si zasloužila play-off a chce bojovat dál

Plzeňská juniorka rozehraje své velezasloužené play-off na ledě soupeře ze Sparty, jelikož byla po základní části (tedy ne té nadstavbové) před svým sokem. Proto s nejprve ve středu 13. března představí v hlavním městě od 13:00. Doma se na souboj mladíků těšme v pátek od 17:00. V sérii hrané na dva vítězné zápasy by se případný třetí rozhodující odehrál v Plzni v sobotu od 14:00.
Jak si naděje plzeňského hokeje povedou? Pojďme se blíže podívat na oba soupeře.

Plzeňská juniorka se po famózním závěru nadstavbové části soutěže těší na souboje s pražskou Spartou. Tým vedený trenérskou dvojicí Bruk – Ruprecht předvedl v několika málo posledních zápasech tolik kolektivní hry na hranici osobního sebeobětování, jako za celou soutěž dohromady. Proto se o bod udržela před houževnatými Pardubicemi a trochu i šilhala po třetím postupovém místě.

Oba soupeři se v letošní sezóně setkali dvakrát - a dvakrát se radovali Plzeňští. V domácím utkání svého houževnatého soka přetlačili až v prodloužení 5:4. Za indiány se trefili dvakrát Martin Němec, po jedné brance přidali Tomáš Andrlík, Jakub Slavík a Josef Zimmermann. Za hosty se pak radovali Škop, Eis, Procházka a Brzobohatý. V odvetném duelu indiáni nasadili v Praze to nejlepší, co mohli. Zapeklitá situace kolem postupové dvanáctky do jejich služeb povolala Havlíčka, Petrušku a Růžičku, jinak kmenové hráče dospělého áčka. A vyplatilo se - indiáni zvítězili 5:3, když po dvou brankách zaznamenali již zmiňovaní Růžička s Petruškou, jeden přidal Miroslav Indrák. Za domácí se trefili dvakrát Doležal a jednou Dvořáček.

Odkazy na online přenosy

1. zápas - Sparta - Plzeň 13. března od 13:00!

2. zápas - Plzeň - Sparta 15. března od 17:00!

Junioři HC Plzeň 1929

Indiáni nevynikají v individuálních statistikách. To už o juniorce je i v zainteresovaných kruzích známo. Proto se nedivme, když musíme statistickými tabulkami za celou sezónu listovat až do třetí desítky, abychom našly modrobílé jméno - Jan Schleiss v jednatřiceti zápasech nasbíral 33 bodů za 18 branek a 15 přesných nahrávek. Jestli bude ale reprezentant do devatenácti let hrát, není zcela jisté. Na druhém místě najdeme Vojtěcha Tulačku s pětadvaceti body ve 39 zápasech a na třetím pak Filipa Maška (36 zápasů – 18 bodů).

Plzeňskou branku bude s největší pravděpodobností hájit Aleš Příhoda. Ten zvláště v posledních zápasech a velké plzeňské stíhané za play-off předváděl vynikající výkony. Celkově základní část uzavřel na úspěšnosti přesahující 90%, radoval se ze dvou čistých kont a má průměr 3,30 inkasovaného gólu na zápas.

Indiáni v nadstavbě zahájili důležitou bodovou sérii Západočeši na ledě Ocelářů. Tam překvapivě vyhráli 4:3 a připsali si první body do tabulky. Předtím vysoko prohráli doma s Vítkovicemi, venku s Jihlavou a s Pardubicemi. Po senzační výhře následně venku vyválčili dva body proti Olomouci za výhru po samostatných nájezdech, aby potvrdili lup doma výhrou 5:2 nad Jihlavou. Jenže pak přišla vysoká domácí porážka v odvetě s Olomoucí 2:7 a unavení junioři měli jen den na to, aby na výprask zapomněli a připravili se na dohrávaný duel s Třincem. To se jim povedlo na výbornou, protože již jistého postupujícího doma porazili 3:1. A tak o svém postupu mohli rozhodnout už v utkání s Pardubicemi – dál by je poslaly dva body. Jenže na ty nedosáhli, protože prohráli po samostatných nájezdech 0:1. A tak rozhodlo poslední kolo. V něm Pardubice porazily doma Olomouc, a posunuly se tak na postup. Indiáni hozenou rukavici zvedli a dokázali to, co od nich čekali jen ti největší optimisti – dokázali urvat na ledě jasného lídra soutěže z Vítkovic bod za prohru 4:5 v prodloužení a sami si zajistili postup dál.

Představení soupeře

V individuálních statistikách Pražanů vyniká Martin Procházka. Ten je na čtvrtém místě hodnocení za celou sezónu (za základní i nadstavbovou část dohromady), když ve čtyřiceti zápasech nasbíral 51 bodů (23 + 28). Hned na osmém místě je pak Patrick Brzobohatý (41 zápasů – 45 bodů za 15 gólů a 30 nahrávek). Na dvaadvacátém místě celkově najdeme třetího sparťana – Luděk Škop odehrál 33 zápasů, má 36 kanadských bodů za 21 branek a 15 asistencí.

Pražané se převážně spoléhali na služby gólmana Pavla Bílka, jedenáctého muže hodnocení s úspěšností nad 91% a průměrem 3,52 branky na zápas. Opřít se také můžou o Jakuba Neužila, ten má sice méně odchytaných minut, ale lepší průměry – 91,39% a 3,55 branky na zápas.

A jak si vedla Sparta v boji o play-off? Výtečně! V prvním utkání přivezla vysokou výhru z Brna v poměru 7:1. Pak vysoké sebevědomí Pražanů zchladili Liberečtí, kteří domácí led uhájili v prodloužení 4:3. Následující utkání opět Sparta sehrála venku a radovala se z výhry v Litvínově 5:2. Uloupené body hned potvrdila doma po triumfu nad Chomutovem 6:3. Pak však před vlastními fanoušky doma zaváhala, když podlehla Litvínovu 2:5. V dalším kole ale najela zpět na vítěznou vlnu, to když vyhrála ve Zlíně 9:1, doma porazila Brno 6:5, rovněž v Praze rozdrtila Zlín 11:2, čímž si zajistila postup do play-off. Své první místo si zajistila výhrou 7:1 nad Libercem, s čímž neudělala nic ani prohra v Chomutově 2:3.