Ohlasy 38. kolo

Lev i Sýkora jsou rádi, že se Plzni podařilo potvrdit páteční vítězství ve Zlíně

Plzeň v pátek po dlouhých pěti zápasech dokázala vyhrát na hřišti soupeře. Její zlepšení odnesl Zlín. Naposledy před páteční výhrou dokázali indiáni zvítězit právě na ledě svého dnešního soupeře – Pirátů Chomutov. Tentokrát však Plzeň nastoupila na vlastním stadionu, kde je téměř neomylná. Dnes vyhrála po jedenácté v řadě, alespoň bod získala v patnácti zápasech za sebou. „Potvrdili jsme body z venku, jsme spokojení,“ prohlásil po vítězném utkání Tomáš Sýkora.

Tomáš Sýkora

Tomáš Sýkora, který je téměř po celou sezónu parťákem Michala Dvořáka, proti Chomutovu hraje rád. Proti Pirátům se mu daří, ve všech třech odehraných utkáních dokázal skórovat. „Je to jen náhoda,“ nepovažuje se útočník za specialistu právě na tohoto soupeře. Na začátku třicáté druhé minuty zvyšoval v nedělním utkání už na 4:1 pro domácí, přesto byl nakonec jeho gól v oslabení vítězný. „Chtěli jsme zápas dohrát v klidu, ale vinou vlastních faulů jsme se báli o výsledek až do konce,“ reagoval Tomáš Sýkora na dramatickou koncovku utkání, které nakonec skončilo 5:3.

V utkání Plzně proti Chomutovu každý očekával vítězství domácí Škodovky. Vždyť Chomutov se nachází beznadějně na posledním místě tabulky a má už téměř jisté, že si po skončení základní části, zahraje baráž. „Chtěli jsme potvrdit body z venku a také udržet domácí neporazitelnost. Jsme spokojení,“ ulevilo se po zápase, který byl v závěru až nečekaně zdramatizován, Sýkorovi. Plzeň vedla 4:1 a poté 5:2. Chomutov však ještě v jednapadesáté minutě snížil a dostal se na dostřel dvou branek. „Jak jsme chtěli strašně moc vyhrát, až moc jsme se tlačili do útoku a z přemíry snahy pak vznikly zbytečné fauly,“ upozorňoval Sýkora na častá vyloučení v poslední třetině utkání.

Jakub Lev

Stejně jako jeho spoluhráč i Jakub Lev mluvil o touze získat body doma, když se to Plzni v pátek konečně povedlo mimo svůj stadion. „Chtěli jsme ty body ze Zlína potvrdit i doma, hodně jsme se na tenhle zápas připravovali,“ řekl třiadvacetiletý útočník po zápase. Chomutov je poslední, nikdo ani nic jiného než výhru neočekával. „Jasně, zápas s posledním svádí k podcenění, ale my jsme to tak rozhodně nebrali,“ odmítl Lev důrazně informace o podcenění soupeře.

Chomutov dokázal chvílemi kousat a favoritovi vzdorovat. Jeden moment byl hned na začátku zápasu, když Piráti dokázali vyrovnat na 1:1. „To byl můj gól. Zbytečně jsem se zbavoval puku, pak jsem ještě prohrál souboj před brankou, to se nesmí stát,“ sypal si popel na hlavu Lev. „Chtěl jsem potom týmu naopak nějak pomoci, povedlo se mi tu chybu odčinit gólem v oslabení,“ zlepšil si náladu forvard ještě na konci první třetiny. Gólem v oslabení vrátil Plzni vedení a nastartoval pokračování vítězné domácí série. Na tento gól však nebude rád vzpomínat bývalý Škodovák Josef Straka, který tuto branku svou chybnou rozehrávkou Lvovi vlastně daroval.

Mladý útočník nyní prožívá úspěšné období. V posledních dvou utkáních mířil přesně třikrát, před tím pomohl porazit Karlovy Vary. „Jsem rád, že se mi daří, že dostávám hodně prostoru, snažím se to splácet a pracovat co nejvíc pro tým,“ komentuje herní pohodu útočník, který hraje s číslem 30. „Spoluhráči mi víc věří, víc mi nahrávají, navíc teď hraju s Martinem Strakou, takový hokejista je jeden z milionu, je prostě jedinečný. Hodně mi pomáhá, abych si věřil,“ nezapomíná zmínit hlavního pomocníka na své cestě od hráče čtvrté lajny k opoře týmu.

Z Plzně se nevozí tak snadno body, zpívá se v hymně plzeňského hokejového klubu. Nyní je to pro soupeře tvrdá realita. Za posledních jedenáct utkání se soupeřům podařilo odvézt z Plzně pouze bod. „Snažíme se hrát nátlakový hokej, tvrdě napadat. Vím od kluků z jiných týmů, že sem nikdo nejezdí rád,“ komentuje Lev téměř nedobytnou plzeňskou ČEZ Arénu. Nedělní výhrou se Plzeň dostala na stejný počet bodů, jako má druhý Mountfield. Právě tam sehraje příští pátek Škodovka své další utkání. Bude to přímý souboj o druhé místo za jasně vedoucí Spartou. „Na tabulku moc nekoukáme, máme od trenéra vytyčené cíle na jednotlivé čtvrtiny, kdy musíme získat určitý počet bodů. Tuhle čtvrtinu máme už vlastně splněnou, do Hradce se nám pojede lehčeji. Nemusíme tam za každou cenu vyhrát, ale rozhodně chceme,“ zakončuje Lev s výhledem na další utkání.